Доступність посилання

ТОП новини

Придністров''я продає терористам ракети, переправляючи їх через Україну – британська газета.


Олекса Семенченко

Лондон, 9 травня 2005 - Впливова британська газета Sunday Times провела журналістське розслідування, щоб перевірити, чи можуть терористи придбати зброю в самопроголошеній Придністровській республіці, що на кордоні з Україною. В результаті репортер, що удавав із себе алжирського терориста, був на межі придбання ракет з радіоактивними боєголовками.

Посередник запропонував замаскованому журналістові разом з ракетами “Алазан” за відповідну суму, яку треба було б заплатити українській фірмі, також оформити документи на перевезення цієї зброї під виглядом запчастин для верстатів територією України. Заплатити за потрібні папери треба було б 8 тисяч доларів, а найкращим днем для перетину кордону самопроголошеної республіки з Україною посередник назвав 9-те травня, коли, за його словами, у зв’язку з державним святом прикордонний контроль мав би бути слабким.

“Сандей Таймз” докладно розповідає про низку зустрічей замаскованого репортера у Придністров’ї і Кишиневі з людиною, яка називала себе Дмітрієм і говорила доброю англійською з американським акцентом. Ракета “Алазан”, боєголовки котрої начинені цезієм і стронцієм, залишилися у Придністров’ї у спадщину від СРСР.Дмітрій спочатку запропонував людині, яку вважав за терориста, одну ракету за 200 тисяч доларів.

За умовами угоди, на поданий рахунок у банку на Кіпрі треба було б переказати початкову суму у дві тисячі доларів. Відтак якісь ракети була б відкритою для інспекції покупцем або його фахівцем у містечку Рибниця. Про те, що ракета має радіоактивний заряд, можна було б пересвідчитися за допомогою лічильника Гейґера.

За умовами Дмітрія, після перевірки ракети експерт мав би супроводжувати її при перетині українського кордону. Відтак він мав би заплатити 90 тисяч доларів у чеках без підпису. Решту, 100 тисяч доларів у чеках, мав заплатити репортер, коли ракету було б доставлено на аеродром у Івано-Франківську.

“Коли ж усі гроші буде передано, то це вже буде вашою відповідальністю доставити її, куди вам треба,” – сказав Дмітрій.

Пізніше у Кишиневі посередник змінив умови, запропонувавши вже три ракети за півмільйона доларів і знову ж таки 9-те травня – як дату перетину кордону. Він додав, що грошовий переказ за фальшиві папери треба зробити за допомогою супутникового телефону з території Придністров’я. Він дав на прийняття умов одну добу.

Беручи до уваги, що подальше розслідування вимагало переказу коштів людині, яка не гребувала контактами з терористами, “Сандей Таймз” усунулася від цієї справи. Ракети “Алазан” у радянські часи використовувалися для розгону хмар, але 2003-го року стало відомо, що 38 з них було обладнано радіоактивними боєголовками.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG