Доступність посилання

ТОП новини

В Сербiї уже пiвтора року триває процес над обвинуваченим у вбивствi прем’єра Зорана Джинджича. Замах органiзували, за твердженням прокуратури, керiвники пiдроздiлу спецполiцiї. Дружина одного з пiдсудних тим часом заснувала агенцiю для охорони, в котрiй влаштувала воєнних друзiв свого чоловiка. Це викликало занепокоєння громадян.


Михайло Рамач

Белград, 19 травня 2005 – В Сербiї є кiлькасот так званих агенцiй для охорони осiб та майна. В них влаштованi колишнi полiцейськi, вiйськовi та взагалi учасники вiйн. Вони охороняють приватнi компанiї та їхнiх власникiв, полiтичних дiячiв тощо. За неофiцiйними даними, такi агенцiї мають понад тридцять тисяч працiвникiв. Бiльшiсть з них має право носити вогнепальну зброю. Офiцiйних даних немає, оскiльки немає вiдповiдного закону. Мiнiстерство внутрiшнiх справ три роки тому пiдготувало законопроект. Коли його обговорюватимуть у парламентi, невiдомо.

Агенцiю в справах охорони нещодавно заснувала й дружина Милорада Луковича, котрого обвинувачують в органiзацiї замаху на Джинджича. Агенцiя називається по-латинськи “Лупус”, тобто “Вовк”. Саме вовк зображений на емблемi спецпiдроздiлу полiцiї, котрого влада розпустила пiсля вбивства голови уряду. В агенцiї влаштованi колишнi бiйцi пiдроздiлу – особи з кiлькарiчним воєнним досвiдом.

Мiнiстр закордонних справ Вук Драшкович вiд голови уряду Воїслава Коштуницi вимагає вiдразу розпустити озброєну банду, яку вiн назвав агенцiєю. Та iншi партiї правлячої коалiцiї пояснюють, що не можна говорити про порушення закону. Адже кожний громадянин, на їхню думку, має право займатися дiяльнiстю, яка не перебуває поза законом. Мiнiстерство внутрiшнiх справ повiдомляє, що для реєстрацiї приватних пiдприємств уповноваженi iншi органи.

А опозицiя занепокоєна гуртуванням колишнiх бiйцiв, котрi за часу влади Слободана Милошевича були, так би мовити, державою в державi. Адвокат сiм’ї Зорана Джинджича каже, що громадяни не можуть почувати себе безпечно, поки знову озброюються тi, хто в минулому був причетним до злочинiв не лише в Сербiї, а й в сусiднiх країнах.
XS
SM
MD
LG