Доступність посилання

ТОП новини

Київ пропонує краще шоу, ніж Москва.


Марія Щур


Прага, 19 травня 2005 – На конкурсі “Євробачення” політика і розваги ідуть рука в руку, вважають західні оглядачі. Західні європейці можуть скільки завгодно жартувати з конкурсу та його, але мільйони людей все одно вмикають свої телевізори, щоб його подивитися. Тож для країни, яку нещодавно або не знали зовсім, або знали лише з негативної сторони, це – великий шанс достойного виступу.

Травневий Київ представив себе у свій красі. Організаторам пісенного шоу допомогла сама природа – гарна погода та аромат каштанового цвіту створюють неповторну атмосферу свята, ділиться своїми враженнями кореспондент німецької газети Züddeutsche Zeitung. Всюди продаються сувеніри революційно-помаранчевого кольору, у численних кав’ярнях просто неба повно відвідувачів.

Гарненькі дівчата ходять з оголеними пупками, а хлопці фотографуються за допомогою своїх нових мобільних телефонів і обмінюються новими мелодіями через SMS. Враження цілком відмінне від того, яке європейці мали від України раніше, коли знали лише про Чорнобиль, бідність та злочинність, розповідає німецький журналіст. На думку кореспондента газети Züddeutsche Zeitung, українці пишаються змінами, і вважають конкурс “Євробачення” нагородою за свою мирну, співочу революцію.

Тим часом кореспондент російської англомовної газети Moscow Times звертає увагу на різницю між нинішньою Росією і Україною, яку демонструє нинішнє “Євробачення”. Не минуло і двох тижнів, як світ побачив грандіозне святкування Дня Перемоги на Красній Площі, а тепер увага багатьох мільйонів телеглядачів буде прикута до цілком іншого шоу, але і воно матиме політичний символізм, вважає журналіст. Хоч на заході Європи до Євробачення і ставляться поблажливо, на сході його вважають політичним каталізатором.

Британський часопис “Економіст” зауважує, що коли 2001 року Естонія закінчувала переговори про вступ до ЄС, перемога їхньої країни на “Євробаченні” дозволила талліннським політикам заявити, що Естонія вже не стукається у європейські двері, а вступає до ЄС приспівуючи. Підкріпили успіх новоприбульців латвійці, а пізніше турки, чия країна майже одночасно з перемогою на “Євробаченні” отримала згоду Європейського Союзу на початок переговорів.

Нині ж, коли конкурс перебрався до України і українці почали стукати у двері ЄС, британський часопис “Економіст” стверджує, що урок “Євробачення” полягає у тому, що центр тяжіння Європи просувається на схід. Так це, чи ні оглядачі не мають спільної думки.

Аналітик британської дослідницької компанії "The Еconomist Intelligence Unit" Стюарт Генсель вважає, що це прекрасна можливість для України представити себе європейцям. “Було би чудово, якби їм вдалося. Європейський Союз намагається ставитися до України як до чогось окремого і відмовляє їй у членстві. Він сподівається, що зможе і надалі так робити, але такими речами, як “Євробачення”, як участь України в інших європейських справах Україна може показати, що вона дійсно належить до Європи, є її частиною. Гадаю, протягом наступних кількох років, Україна зможе довести, що вона нормальна європейська держава, яка має нормальні європейські очікування, і, якщо Україна зможе правильно розіграти свої карти, Європейському Союзу буде важко їй відмовити”.

На думку іншого аналітика із самого серця європейської бюрократії, брюссельського Центру Дослідження Європейської Політики, покорити європейців співами – це лише пів справи, а головне – переконати європейських чиновників, що українська “співоча революція” матиме гідне продовження. Говорить аналітик центру Майкл Емерсон: “Звичайно, ця подія зачіпає серця та викликає прекрасні емоції, пов’язані з “помаранчевою революцією”. Але настав час займатися реальними справами, і це вже не так весело. Як би гарно не святкувалося в Україні, українці повинні пам’ятати про складні завдання, що стоять попереду. На жаль, поки що уряд не може продемонструвати якусь послідовну та переконливу стратегію”.

Але повертаючись до політичного значення Євробачення, кореспондент московського англомовного видання задається питанням про те, хто ж наступним переможе у конкурсі, і чи означатиме це подальше просування політичної ваги Європи на схід. Говорять про можливу перемогу білорусок, що представляють за одно і Росію і ймовірність революцій і там. А можливо, в переможці вийде молдавський гурт Zdob si Zbud зі своєю піснею “Бабуся б’є в барабан”. Коли б наступний конкурс проходив у Кишиневі, столиці найбіднішої європейської країни, то це було б дійсно революційно, вважає журналіст з Moscow News.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG