Доступність посилання

ТОП новини

Німці про “Євробачення”: найсильніший момент – вихід Віктора Ющенка на сцену.


Надія Кандиба


Німеччина, 23 травня 2005 – Минулими вихідними були розчаровані не тільки прихильники німецьких соціал-демократів, які зазнали нищівної поразки на виборах до земельного парламенту Північного Рейну – Вестфалії, але також шанувальники співачки Ґрасії.

У Гамбурзі на головному німецькому святі з нагоди “Євробачення” за пісенним конкурсом у Києві стежила п’ятнадцятитисячна публіка. “Пані та панове, я просто не можу в це повірити. Ми на останньому місці...” – так прокоментував поразку німецької співачки на “Євробаченні” ведучий Томас Германн. Публіка, яка разом із ним стежила в Гамбурзі за перебігом конкурсу, що транслювався на величезних моніторах, теж засвідчила своє розчарування, засвистуючи процедуру роздачі балів.

“Run&Hide” (“Тікай та ховайся”) – так називався доробок, із яким у Києві виступила Ґрасія. Однак після своєї невдачі співачка не втекла і не стала ховатися: “Звичайно, ми не переповнені щастям через те, що посіли останнє місце. Але й після поразки я б нічого не міняла ані в пісні, ані в тому, як ми її подали. Ми й надалі вважаємо, що це гарна пісня. Зрештою, ви самі нас вибрали під час відбіркового конкурсу”, – з такими словами Ґрасія звернулася до своїх шанувальників. На тлі інших виступів, перевантажених фольклорними елементами, пісня німецької учасниці просто загубилася, коментують німецькі музичні критики.

Однак німці не дозволили собі зіпсувати свято. В Гамбурзі перед трансляцією “Євробачення” та після неї виступили такі рок- та поп-зірки, як Лайза Стансфілд, колишня учасниця групи “Spice Girls” Мел Сі, а також Штефан Ґвілдіс та Івонн Каттерфелд.

Серед найсильніших моментів змагання в Києві німці називають те, що конкурс “Євробачення” відвідав український президент Віктор Ющенко. Берлінський ведучий Ґеорґ Еке зауважив: “Уперше з того часу, як мені довелося дивитися “Євробачення”, на сцену вийшов чинний президент країни. З урахуванням того, що Україні довелося пережити торік, цей момент мене дуже вразив”.

Німецький ведучий звернув увагу на символічність того, що грецька співачка отримала спеціальний приз із рук Віктора Ющенка, бо, як сказав Еке, “Греція винайшла демократію, а Україна її тільки-но здобула”.

До речі, у Німеччині за перебігом конкурсу стежили понад сім мільйонів телеглядачів. Тепер у Німеччині кажуть, що про Україну знають уже навіть ті німці, які мало цікавляться політикою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG