Доступність посилання

ТОП новини

В Белградi вчора завершилися чотирнадцятi збори Європейського банку реконструкцiї й розвитку, в яких взяли участь прем’єр-мiнiстри, мiнiстри фiнансiв або керiвники нацбанкiв шiстдесяти країн та три тисячi банкiрiв й експертiв.


Михайло Рамач

Белград, 24 травня 2005 – Йшлося про дуже важливу подiю для Сербiї, оскiльки в Белградi вiд другої половини вiсiмдесятих рокiв, через вiйни та iзоляцiю, не вiдбувалися значнi мiжнароднi зустрiчi. Треба було, спершу вiдремонтувати центр “Сава”, єдиний об’єкт в Сербiї в якому можливо влаштувати зiбрання кiлькох тисяч осiб. Наступним завданням був ремонт готелiв за мiжнародними стандартами та створення вiдповiдних технiчних умов, а вiдтак – гарантувати учасникам безпеку. Збори пройшли без iнцидентiв та будь-яких непорозумiнь.

Європейський банк реконструкцiї й розвитку заснували 1991 року для допомоги країнам Центральної Європи, якi до того часу перебувалли за так званою залiзною завiсою. Бiльшiсть з них, скажiмо Польща, Угорщина, Словаччина та прибалтiйськi країни, тим часом увiйшли до Європейського союзу. Голова банку Жан Лем’єр зазначає, що наразi в центрi уваги банкiрiв перебувають країни Балкан, Схiдної Європи та Центральної Азiї. Мiж ними вiн, зокрема, згадав Україну, Грузiю та Киргизiю, в котрих, за його словами, пiсля демократичних змiн створенi умови для поглиблення полiтичної та економiчної реформ. Делегацiя України, котру очолював заступник прем’єр-мiнiстра Олег Рибачук, провела численнi двостороннi зустрiчi з керiвниками Банку, урядовцями Сербiї i Чорногорiї та iншими учасниками зборiв.

Пiд час зборiв пiдписанi угоди про надання Сербiї i Чорногорiї кредитiв на суму дев’яносто мiльйонiв доларiв для розвитку транспорту, iнфраструктури та малих й середнiх пiдприємств.

А голова Нацбанку Сербiї Радован Єлашич та заступник голови Нацбанку Хорватiї Борис Вуйчич оприлюднили спiльну заяву в якiй висловили сподiвання, що через п’ять рокiв євро стане офiцiйною валютою в двох країнах.
XS
SM
MD
LG