Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 02:29

Шістьом медикам-іноземцям, засудженим у Лівії, загрожує смертна кара.


Петро Кагуй

Прага, 26 травня 2005 року - Вже найближчими днями, очевидно, буде вирішено подальшу долю 5-ох болгарських медсестер та палестинського лікаря, засуджених у Лівії до смертної кари. Вони працювали за контрактами у дитячій лікарні лівійського міста Бенгазі.

Рік тому лівійський суд визнав їх винними у зараженні СНІДом 426 дітей та 19 матерів. За інформацією лівійської влади, на даний час 50 інфікованих осіб вже померли.

Медики заперечують свою вину, вони оскаржили судовий вирок. Верховний суд Лівії розглядатиме їхню апеляцію 31 травня.

Наразі Лівія вимагає, щоб відповідальність за дії медсестер-болгарок взяла на себе влада Болгарії і виплатила компенсації родинам інфікованих дітей. В іншому випадку Лівія погрожує економічними санкціями, йдеться про можливий бойкот болгарських фірм та заморожування спільних торгово-інвестиційних проектів.

Однак офіційна Софія вважає, що вина болгарських медсестер не доведена і наголошує, що про виплату компенсації можна буде говорити лише у тому випадку, якщо будуть представлені достатні докази. Завтра до Лівії має прибути президент Болгарії Георгій Пирванов. Цей візит стане ще одною спробою вплинути на лівійського лідера полковника Муаммара Каддафі.

А вчора Лівію відвідала комісар Євросоюзу з питань зовнішніх зв’язків Беніта Ферреро Вальднер. Вона зустрілася із лівійським лідером полковником Муаммаром Каддафі, прем’єр-міністром країни Шокрі Ганемом, а також із засудженими медиками та представникам родин інфікованих дітей.

Після повернення до Брюсселя Беніта Ферреро Вальднер заявила журналістам, що вона відчула певні зрушення і у неї з’явилося маленьке “полум’я надії” на позитивне вирішення справи засуджених до смертної кари медиків.

Ферреро Вальднер під час візиту до Тріполі запропонувала Лівії допомогу з боку ЄС щодо модернізації сектору здоров’я загалом, а також надання допомоги зараженим дітям. “Ми, Європейський союз, запропонували план дій, який має три важливі моменти. Перше - надання кваліфікованої допомоги дітям. Друге - намагаємось показати також, що ми зробили у Європі на різних напрямках: найкращу медичну допомогу, систему медичного обслуговування та правильний шлях лікування”.

А щодо самопочуття медиків, засуджених до смертної кари, вона зауважила: “Я можу вам сказати, що медсестри, а також і палестинський лікар Ашараф фізично у доброму стані. Але думаю, що вони втомилися психологічно”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG