Доступність посилання

ТОП новини

У німецькому Бундестазі на порядку денному знову Україна.


Надія Кандиба

Німеччина, 30 травня 2005 - Цей політичний тиждень проходить у Берліні під знаком України. У понеділок відбувся День України в Бундестазі ( це вже другий подібний форум), а в четвер німецькі депутати за поданням консервативної опозиції планують обговорити питання про європейські перспективи України.

У Німеччині уважно стежать за Україною після політичних змін, підраховуючи буквально кожну добу перебування при владі нової політичної еліти. “120 днів уряду Ющенка – підсумки та перспективи” – таку назву вирішили обрати для свого форуму в Бундестазі його організатори, серед яких німецько-українська міжпарламентська група, фонд Конрада Аденауера та Німецьке товариство східноєвропейських досліджень. У конференції взяли участь депутати Верховної Ради та німецького парламенту, політологи, представники ділових кіл. Йшлося про необхідність посилення політичної та економічної співпраці між Європейським союзом і Німеччиною, з одного боку, та Україною – з іншого. Раніше член фракції Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів Манфред Ґрунд вказав на дефіцити політики нинішнього уряду Німеччини відносно України:

“Незважаючи на те, що український президент Ющенко виступив з яскравою промовою у Бундестазі, після цього з боку Німеччини вживалося мало конкретних заходів”, - сказав Ґрунд. Можливо, продовжив депутат, це пов’язано з тим, що червоно-зелений уряд уже занадто сильно зважає на Росію та на побажання її президента Володимира Путіна. Аби спонукати німецьких політиків інтенсивніше займатися Україною, політичний блок ХДС/ХСС вирішив ініціювати в Бундестазі дискусію навколо питання про європейські перспективи України. Дебати мають відбутися в четвер. Пояснюючи необхідність проведення такої дискусії, Манфред Ґрунд сказав:

“На мою думку, ще не всі зрозуміли те велике значення, яке має Україна”.

Він висловив сподівання, що перспектива членства в Європейському союзі допоможе прискорити демократичні перетворення в цій колишній радянській республіці. Німецький депутат привітав План дій “Україна – ЄС”. На його думку, через рік, у разі прогресу в справі реалізації цього плану бажано було б включити в нього додаткові завдання. Серед передумов приєднання Києва до ЄС німецькі експерти називають не тільки успіх реформ в Україні, але й перетворення в самому Європейському союзі, лише після проведення яких ця організація буде здатна “перетравити” ще одного нового члена.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG