Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада амністувала понад 17 тисяч засуджених, ухваливши закон про амністію, пропонований Президентом


Амністія також передбачає скорочення строку позбавлення волі для засуджених. Минулого року амністія в Україні не проводилася.


Амністію зокрема отримають особи, засуджені за такi злочини, як згвалтування, зараження ВIЛ або iншим невилiковним iнфекцiйним захворюванням, за незаконний аборт, що спричинив смерть потерпiлого.

Серед амністованих є й особи, які вчиняли злочини під час останніх президентських виборів.

Говорить народний депутат, член фракції БЮТ Андрій Шкіль: “Хворі туберкульозом, онкологічно хворі, вагітні жінки, діти, які мають на утриманні престарілих батьків або малолітніх дітей, - і все практично. А також учасники бойових дій. Тобто, настільки обмежена категорія осіб, які амністуються, що це можна привести на простому прикладі. Якщо за фальсифікацію виборів було засуджено 10 осіб, то за цією амністією буде звільнено півтори особи”.

Проте основна дискусія розгорілася стосовно того, чи звільняти людей, які порушували закон під час виборів.

Народний депутат, член Української народної партії Іван Заєць: “Ми доступилися до фактичних замовників порушення цього виборчого законодавства. А відповідають поки що ті, хто виконували ці замовлення. Це все дуже недемократичні рішення”.

Амністія також передбачає скорочення строку позбавлення волі для засуджених. Минулого року амністія в Україні не проводилася.
XS
SM
MD
LG