Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 08:18

У відносинах із Росією навколо постачання енергоносіїв треба переходити на багатосторонній формат – Олександр Гудима.


Сергій Кисельов

Київ, 8 червня 2005 – Москва має намір наступного року втричі збільшити ціну на природний газ, який вона постачає в Україну. Тим часом Київ може порушити питання про ліквідацію російсько-українського консорціуму з управління і розвитку газотранспортної системи України, в ім’я життєздатності якого Росія зламала стільки списів за часів президентства Леоніда Кучми. Як складатимуться подальші стосунки щодо транзиту та експорту російських енергоносіїв через Україну і в Україну?

Ціна російського газу для України може зрости 2006 року з 50 доларів за тисячу кубометрів до 160 доларів. Подейкують, що саме про цю цифру йшлося на переговорах у Москві між керівниками російського "Газпрому" Олексієм Міллером та НАК "Нафтогаз України" Олексієм Івченком.

Тим часом, як стало відомо, українська сторона заявила на цих газових переговорах, що Київ може порушити питання про ліквідацію російсько-українського товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України", який був створений у жовтні 2002 року. Тому що, мовляв, так і не з’явилося проектів, які відповідають статутним цілям консорціуму.

В інтерв’ю для радіо “Свобода" голова парламентського підкомітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима так прокоментував цю ситуацію: "Після перемоги Помаранчевої революції президент Ющенко, здається, сказав, що двосторонній формат міжнародного газотранспортного консорціуму не відповідає інтересам ані Росії, ані України, ані Європейського Союзу… Поставити питання тільки про ліквідацію російсько-українського міжнародного газового консорціуму є неправильно. Президент сказав чітко: ми повинні запропонувати нову модель. Ось уряд і має її запропонувати. Як на мене, чотиристоронній консорціум – українсько-російсько-французсько-німецький – є найкращий".

Що ж до намірів Росії втричі збільшити ціну на природний газ, який вона постачає в Україну, то, за словами пана Гудими, подібна заява, якнайшвидше, прозвучала в Москві у вигляді чиєїсь особистої думки і "є такими дрібними випадами людей анонімних. Тому що ніхто не посилається на те, хто таке сказав. Офіційні представники Росії чи російського "Газпрому" таких несерйозних заяв видавати не можуть. Я думаю, що це – емоції, які вляжуться. Але вирішувати проблему співпраці між Україною і Росією і заміною двостороннього формату на багатосторонній потрібно".

Тим часом Росія також заявила, що в українських газосховищах безслідно зникло понад 7 мільярдів кубометрів газу, який Москва передала сюди на тимчасове зберігання – для подальшого виконання своїх експортних європейських контрактів. Олександр Гудима: "Я не знаю нічого про те, що хтось поцупив в росіян 7 мільярдів метрів кубічних газу. Я вважаю, що це неможливо. Може, Янукович подарував Путінові, але тоді це – запитання до Януковича. Тому що це сталося не сьогодні, якщо й сталося, – а за правління 2004 року режиму Кучми і Януковича", – додав Олександр Гудима, голова парламентського підкомітету з питань ПЕК.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG