Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі християнські демократи та євроінтеграційні прагнення України.


Надія Кандиба

Німеччина, 15 червня 2005 - Після можливого приходу до влади в Німеччині християнських демократів Київ цілком може розраховувати на підтримку з боку Берліна своїх євроінтеграційних прагнень. Такої думки дотримуються німецькі політологи, коментуючи останні заяви представників ХДС.

Нині в Німеччині майже ніхто не сумнівається, що восени цього року внаслідок ймовірних дострокових парламентських виборів влада в країні знову перейде до рук консервативних партій. Незважаючи на традиційну послідовність німецької зовнішньої політики, експерти все ж таки не виключають можливості зміни акцентів у відносинах з Україною. Підстави для таких міркувань створили самі християнські демократи, представники яких останніми місяцями були досить частими гостями в Києві.

Тут варто згадати поїздки до України голови зовнішньополітичного комітету Бундестаґу Фолькера Рюе та його колеги по фракції Клаудії Нольте. А один з керівників фракції ХДС/ХСС у німецькому парламенті Манфред Ґрунд нещодавно відкрито заявив:

“Ми, ХДС/ХСС, у разі приходу до влади будемо дотримуватися нашого курсу і виступатимемо за надання Україні європейської перспективи, яка в далекому майбутньому передбачатиме членство в ЄС”.

Соціал-демократам представники консервативних партій закидають, що ті вже занадто велику увагу зосередили на Росії і не розуміють всього значення України. До речі, саме з ініціативи консервативних партій на початку червня німецький Бундестаґ розглянув резолюцію стосовно України, в якій наголошується на сприянні її зближенню з Європейським Союзом.

Але не слід забувати, що німецькі консервативні партії говорять і про необхідність ведення дискусії щодо визначення остаточних кордонів ЄС. Цілком імовірно, що після провалу у Франції та Нідерландах конституційних референдумів слід рахуватися з перервою в процесі розширення Євросоюзу. На думку берлінського політолога Александра Отта, криза в ЄС, хоча й сповільнить процес розширення цієї організації, але навряд чи вплине на зміну позиції ХДС/ХСС відносно України:

“Важливо, що німецькі консервативні сили не стрижуть під один гребінець Україну та Туреччину. Тобто, вони виступають проти приєднання до Євросоюзу Анкари, але цілком уявляють собі, що Україна колись все ж таки стане членом ЄС”.

Отже, можна розраховувати, що німецькі консервативні партії і в мабутньому виступатимуть у ролі своєрідного адвоката для України. Серед причин такої симпатії берлінський політолог назвав наміри ХДС/ХСС налагодити кращі відносини з Вашингтоном. Він пояснив, що позиція християнських демократів залежатиме також від готовності США підримувати євроінтеграційні прагнення України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG