Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 07:17

Чого чекати від українського “міні-Давосу”?


Сергій Собуцький

Київ, 14 червня 2005 - Майже п’ять місяців тому президент Віктор Ющенко на щорічному зібранні Світового економічного форуму в швейцарському Давосі закликав провідних бізнесменів світу інвестувати в Україну та допомогти їй стати сильною державою. Чи відгукнуться вони на цю пропозицію, багато в чому стане відомо 16-17 червня, коли в Києві проходитиме позачерговий круглий стiл Світового економiчного форуму - "мiнi-Давос" , як встигли назвати його журналісти.

На зустрічі у Києві зберуться близько 250 лідерів бізнесу, представники 1000 провідних компаній світу, повiдомив сьогодні журналістам директор Свiтового економiчного форуму у Європі Фелiкс Ховальд.

За його словами, свою участь також пiдтвердили п''ять президентiв зокрема: Польщi, Грузії, Литви, Естонiї та України. Тривають переговори з президентами Молдови та Азербайджану.

Як зазначив Фелікс Ховальд, на форумі буде спроба оцінити інвестицiйний клiмат в Українi та виробити рекомендації керівництву країни щодо його поліпшення. Ховальд повiдомив, що за його даними, наразi Україна за станом макроекономічного середовища посiдає 86 мiсце зі 104 країн.

Фелікс Ховальд: “Ми хотіли б, щоб цей форум започаткував платформу, яка б дала змогу представникам бізнесу допомогти урядові Ющенка в перші тяжкі роки діяльності. Маємо надію, що це зібрання посилить довіру між представниками бізнесових кіл та урядом країни. Ми обговоримо питання, на які уряду варто буде звернути увагу упродовж наступних кількох місяців”.

Справжнього прориву в економіці країни очікують після форуму українські урядовці. Зокрема, заступник міністра економіки Володимир Ігнащенко розповів представникам ЗМІ, що уже готує низку заходів, які матимуть на меті найближчим часом гідно представити можливості України у світі.

Володимир Ігнащенко: “З цього форуму ми сподіваємось розпочати системний маркетинг країни. Ця робота у нас ніколи не проводилась на регулярній основі. Давайте будемо відверті, імідж України за кордоном гірший, ніж насправді ситуація в Україні. І це наша хвороба упродовж багатьох років”.

Менше оптимізму у директора Інституту реформ Маркіяна Дацишина. За його словами, слід, насамперед, опікуватись реформуванням економіки, узгодженням українського законодавства зі світовим і лише потім турбуватися про імідж.

Маркіяна Дацишина: “На мою думку, такого плану заходи дають можливість відповісти лише на кілька перших запитань, які має потенційний інвестор відносно певної країни. Якщо інтерес підтримується, тоді інвестор починає ставити уже п»яте, шосте запитння, які вже набагато предметніші. Дуже часто, на жаль, ані на центральному, ані на регіональному рівнях відповіді на такі вже наступні питання не знаходяться або вони є не тієї якості, як хотілося б”.

За словами директора Свiтового економiчного форуму у Європі Фелiкса Ховальда, запрошення до Києва було надіслане i президенту Росiї Володимиру Путiну, однак через напружений графiк вiн не зможе приїхати. Хоча офіційної відповіді у дирекції Форуму ще не одержали.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG