Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:22

Сполучені Штати розчаровані тим, що Верховна Рада не подбала про кращий захист прав інтелектуальної власності в Україні – Морґан Вільямс.


Сергій Куделя

Вашингтон, 16 червня 2005 року - Україна не зможе вступити до Світової Організації Торгівлі, отримати від США статус ринкової економіки чи домогтися припинення дії проти неї поправки Джексона-Веника, допоки Верховна Рада не впорядкує законодавство на захист прав інтелектуальної власності. Так вважає впливовий американський експерт, редактор та видавець інтернет-журналу “Українська Дія” (Ukraine Report) Морґан Вільямз. Він тісно співпрацює з представниками американського уряду та бізнесу. Як розповів радіо "Свобода" Морган Вільямс, урядові та бізнес-кола у Вашингтоні були надзвичайно розчаровані черговою невдалою спробою українських парламентарів внести зміни до Закону про забезпечення прав інтелектуальної власності. Наприкінці травня за зміни цього документа проголосували лише 209 депутатів. Особливе нерозуміння в американців, за словами Вільямза, викликає те, що 40 депутатів з проурядових фракцій у парламенті - “Наша Україна”, БЮТ та Партії промисловців і підриємців - взагалі не взяли участь у голосуванні.

Відоме передвиборче гасло Віктора Ющенка “не словом, а ділом” видається багатьом впливовим американцям насмішкою, коли йдеться про виконання Україною зобов’язань щодо захисту прав інтелектуальної власності. Як відзначає редактор американського журналу про Україну Морґан Вільямз, Ющенко неодноразово виступав за внесення необхідних поправок до цього закону, але ні він, ані глава чи члени уряду так і не пояснили депутатам власних фракцій у Верховній Раді нагальну важливість їхнього ухвалення. Ось як пояснює актуальність цього питання в інтерв''ю радіо "Свобода" сам Морган Вільямз:

“Для вступу до СОТ Україні потрібно підписати зі США договір про підтримку ними такого кроку. Однак Сполучені Штати не підпишуть цього договору, допоки Україна не вдосконалить законодавче забезпечення прав інтелектуальної власності. Крім цього, проти України будуть і надалі діяти через це американські санкції розміром 75 мільйонів доларів”.

На думку Вільямза, США також і надалі не визнаватимуть Україну державою з ринковою економікою, до чого закликав американців Ющенко під час відвідин Вашингтона:

“Наш Департамент торгівлі зараз розглядає це питання, і він повинен отримати документи, які б пояснювали, чому Україна повинна мати цей статус. У минулому багато цих документів від України були підготовлені непрофесійно і не відповідали світовим стандартам. І схоже, такий самий низький рівень підготовки цих документів буде і цього разу. Отже, Україна просто не використовує ті можливості, які були надані їй після Помаранчевої революції.”

Морґан Вільямз, який добре поінформований про настрої американських конгресменів, також вважає, що США не виконають цього року і ще одного прохання Ющенка – зняття поправки Джексона-Веника, яка обмежує двосторонні тороговельні відносини:

“Одним з головним пріоритетів фінансавого комітету Сенату є забезпечення прав інтелектуальної власності та виконання торговлених угод. Якщо б зараз комітет розглядав зняття поправки Джексона-Веника, то деякі його члени згадали б про зволікання Україною зі вдосконаленням її законодавчої бази з цього питання. І тому ніхто зі впливових американських законодавців не хоче вже проштовхувати це питання. І воно взагалі зникло з порядку денного Конгресу США після візиту Ющенка”.

Тому Морґан Вільямз закликає українських політиків подбати про захист прав інтелектуальної власності, інакше офіційний Київ не зможе досягнути багатьох своїх першочергових міжнародних цілей.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG