Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 18:23

Економічний форум у Києві: день другий.


Сергій Собуцький

Київ, 17 червня 2005 року.


У Києві завершив роботу позачерговий круглий стіл Світового економічного форуму. Його учасники, а це близько 250 представників 1000 провідних компаній світу, виші посадові особи низки країн, науковці, визначили і запропонували українській владі 10 невідкладних кроків для поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Насамперед, українській владі пропонується ухвалити всі законодавчі акти, необхідні для вступу до Світової організації торгівлі до початку літніх парламентських канікул. Другим невідкладним кроком учасники Міні-Давосу вважають створення спеціального органу на найвищому рівні безпосередньо при прем''єр-міністрі чи Президенті України, який би надавав підтримку іноземним інвесторам. Пропонується також запровадити спрощену процедуру започаткування нового бізнесу, скасувати надмірні регуляторні акти, відмінити Господарський кодекс та ухвалити пакет реформ з комерційного права.

Про надмірну забюрократизованість української економіки говорив, зокрема, на круглому столі представник Світового економічного форуму Августо Лопез-Кларос.

Августо Лопез-Кларос: “Занадто значна зарегульованість, багато бюрократії. Багато проблем в юридичній системі, яка є дуже важливою для ведення успішного бізнесу, для розвитку приватного сектору”.

Учасники форуму також вважають за необхідне чимшвидше ухвалити в Україні закон про цінні папери та впровадити міжнародні стандарти бухгалтерського обліку і аудиту. Окремо наголошувалось на важливості проведення податкової реформи, підвищенні рівня управління та проведення активної боротьби з корупцією шляхом створення "чорних списків" компаній, що були помічені у хабарництві.

Представник Світового економічного форуму Августо Лопез-Кларос наголосив, що Україні доведеться чимало попрацювати над тим, щоб знизити рівень корупції в державі.

Августо Лопез-Кларос: “Трансперенсі Інтернешнл” в останньому дослідженні відвела Україні 126 місце з 144 країн в списку щодо корупції. Але ми не говоримо про маленьку чи бідну країну в Африці. Ми говоримо про державу, де дохід на душу населення достатньо високий, а країна претендує на членствво в ЄС. Я думаю, Україна може стати членом ЄС, але не з таким рівнем корупції, адже стандарт у цьому плані для інших країн ЄС набагато вищий”.

Про боротьбу з корупцією говорила у своєму виступі на круглому столі і прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.


Юлія Тимошенко: “Те, що стосується корупції, у нас сьогодні системно руйнується. До кінця прибрати корупцію, я думаю, ми всі з Вами реальні люди, в такий короткий термін неможливо. Я думаю, що в принципі до кінця прибрати її важко. Але ми цю гідру трошки порізали. Там залишилося уже трішечки. І, я думаю, Ви це відчуєте буквально з перших кроків нової влади”.

Юлія Тимошенко також поінформувала учасників зібрання, що нинішній пріоритет для держави - забезпечення її енергетичної незалежностi i задля вирiшення цього питання Київ готовий активно залучати iноземнi інвестиції. За словами прем’єр-міністра, уряд також пiдготував проекти передачi основних транзитних автомагiстралей мiжнародним iнвесторам на загальну суму EUR7 млрд. Як запевнила Юлія Тимошенко, Кабмін також готовий забезпечити доступ iнвесторiв до агропромислового комплексу. У планах уряду - залучити на український ринок могутнi страховi компанiї i мiжнароднi банки для забезпечення доступу українських компанiй до фiнансових ресурсiв. Юлія Тимошенко також повiдомила, що Україна вiдновить приватизацiю, але на вiдмiну вiд минулих рокiв, проводитиме її "чесно, вiдкрито, прозоро, iз залученням кращих консультантiв", прикладом чого може стати в найближчi мiсяцi повторний конкурс з продажу "Криворiжсталi". Прем`єр-міністр наголосила, що Меморандум про гарантії прав власності і забезпечення законності при їх реалізації підписаний лише для переконання інвесторів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG