Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 01:56

Чехія готує нову програму для працевлаштування українців.


Оксана Пеленська

Прага, 20 червня 2005 – Чеська Республіка та Україна домовились, що ближчим часом врегулюють проблему працевлаштування десятків тисяч українських громадян, які знайшли собі роботу на чеських землях. Таким є одним із підсумків державного візиту в Україну чеського президента Вацлава Клауса.

Чехи, які звикли завжди все рахувати, зважувати і не поспішати з рішеннями, вже сьогодні обмірковують прогнози фахівців щодо майбутнього ринку праці. А вони свідчать, що за 25 років у Чехії не вистачатиме 420 тисяч кваліфікованих робітників. Як вийти з ситуації, яка вже незабаром може стати гальмом на шляху зростання економіки ? Відповідь, на думку фахівців, одна: залучати до праці іноземну робочу силу. Нині, за даними статистики, українців з правом постійного проживання в Чехії є близько 20 тисяч осіб. За неофіційними даними, на чеських землях сьогодні працює вдесятеро більше, тобто, близько 200 тисяч громадян, значна кількість яких працює нелегально. Ці цифри відомі як у Празі, так і в Києві.

Чеське міністерство праці й соціальних справ не приховує того, що досі державна система працевлаштування фактично результатів не дала і готує нову програму. Вона має бути запроваджена з січня 2006 року. В основі набору українців на роботу до Чехії лежатиме так звана бальна система: чим більше балів за потрібну професію, вік, родинний стан, знання мови, тим вищий шанс дістати право на роботу і проживання в Чехії. Встановлена квота – 300 людей на рік. Зрозуміло, що реальну надію на постійне проживання і роботу насамперед дістануть ті українські громадяни, хто в Чехії досі працював легально. Ïхні заяви мають розглядатись серед перших. Говорить аналітик головної чеської економічної газети “Господаржске новини" Давид Махачек:

“По-перше, потрібно відкрито визнати, що Чеська Республіка вже без робочої сили з-за кордону, а конкретно - без робітників з України- не обійдеться. Багато робітників працює в так званій “чорній” економіці, тобто працює в нас без дозволу на роботу, однак це відомий і всіма прийнятий стан. Тобто, вже цей факт свідчить, що ситуацію потрібно вирішувати. І по-друге: суд у Чехії, який займається справами надання політичного притулку, визнає, що українці, які сподіваються на притулок у нас, по суті, прагнуть забезпечити собі право легального перебування і роботи в Чеській Республіці”.

Чеський аналітик також стверджує, що з українськими робітниками в Чехії на загал немає проблем. Зрештою, як підкреслив минулого тижня у Києві чеський президент Вацлав Клаус, жодний українець у Чехії ні миті не працював би, якби на його роботу не було попиту.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG