Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 22:12

Політична ситуація в Криму.


Володимир Притула

Симферополь, 27 червня 2005 - В Криму триває формування нової влади. Поки решта України відзначає конституційні свята, в автономній республіці втрясають останні кадрові пропозиції. З дня на день тут чекають президентського указу про призначення глав районних держадміністрацій.

Протягом 10 днів Рада міністрів АРК представить всіх глав районних держадміністрацій, - таку заяву днями зробив кримський прем’єр Анатолій Матвієнко.За його словами, ближчим часом будуть призначені 9 глав районів, а за тиждень-десять днів будуть представлені решта 5 районних керівників. Уже закінчується перший літній місяць, партамент автономії пішов на літні канікули, а 14 сільських районів Криму залишаються без своїх голів.

Минулого тижня 9 потенційних керівників кримських райдержадміністрацій побували на співбесідах в Державному секретаріаті в Києві і тепер очікують президентського указу. Серед цієї дев’ятки – лише два кримських татарина – віце-спікер місцевого парламенту Ільмі Умеров претендує на Бахчисарайський район, а депутат Верховної Ради автономії Кадир Османов – на Кіровський. Найбільш “кримськотатарський” район – Білогірський, як очікувалося, очолить ще один депутат і висуванець Меджлісу Ресуль Веліляєв, однак, на співбесіду його не взяли. Тепер, як стверджують урядові джерела, це місце потрапило під квоту Партії промисловців і підприємців України. Загалом, за даними цих джерел, решту посад поділять між собою кримська організація Народного Союзу “Наша Україна” і партія Анатолія Кінаха.

Кандидатури претендентів на решту 5 вакантних посад глав районних держадміністрацій поки що обговорюються в кримському уряді і відомо лише, що четверо з п’яти кандидатів, які виграли усі два етапи громадських конкурсів, організованих Радою міністрів АРК, це – кримські татари. У Меджлісі, який їх підтримав, вважають, що саме етнічна приналежність і перешкоджає цим професіоналам обійняти ці високі керівні посади.

Досі залишається вакантною і посада Постійного представника Президента України в Криму. Місцева преса пише, що в цьому зацікавлений як нинішній прем’єр-міністр автономії Анатолій Матвієнко, який, як припускається, не хоче владної конкуренції і зайвого контролю, так і представники колишньої кримської влади, оскільки функції представника президента Ющенка за таких умов тичасово виконує близький до об’єднаних есдеків Олег Гаврін.

Тим часом сам Анатолій Матвієнко виступив з ініціативою провести 30 червня Форум громадсько-політичних сил Криму “Діалог влади і політичних сил суспільства – крок до створенню громадянського суспільства в Автономній Республіці Крим”. Як повідомила урядова прес-служба, метою Форуму є налагодження конструктивного партнерства між державними і політичними силами суспільства шляхом активного та ефективного діалогу. За результатами роботи заходу його організатори пропонують ухвалити Декларацію про взаємодію Ради міністрів АРК та громадсько-політичних сил автономії “Шляхи спільного вирішення найбільш актуальних кримських проблем”. Поки що публічно ініціативу прем’єра підтримала лише Кримська організація Народно-демократичної партії.
XS
SM
MD
LG