Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 22:39

Польща обурена, що її не запросили на заходи з нагоди 750-річчя Калінінграда.


Роман Крик

Варшава, 27 червня 2005 - Підчас помпезних заходів у Калінінграді з нагоди 750-річчя заснування міста не буде представників центральної влади Польщі та Литви, незважаючи, що це країни-сусідки. До Калінінграда, який найближчими вихідними відзначатиме 750-річчя від дня заснування на запрошення президента Володимира Путіна прибудуть натомість лідери Німеччини та Франції.

“Це більше, ніж тільки помилка” ,– так охарактеризував рішення російської влади президент Польщі Олександр Квасневський.

Оглядачі у Варшаві наголошують, що польсько-російські стосунки від певного часу перебувають у просто плачевному стані, тому черговий скандал навряд чи їм може відчутно нашкодити.

При тому вони звертають увагу, що президент Польщі Квасневський зреагував на цю новину доволі жорстко.

“Я просто цього не розумію. Це більше, ніж помилка” ,– заявив він, коментуючи рішення російської влади про те, що на урочистих заходах у Калінінграді будуть лідери Франції та Німеччини, проте у той самий час серед присутніх не буде президентів Польщі та Литви.

Популярна польська Ґазета Виборча у матеріалі “Свято без поляків” зазначає, що чергові витівки команди Путіна не є великою несподіванкою, але у той самий час, наголошує вона, можна подивуватися з приводу позиції Німеччини та Франції – партнерів Польщі та прибалтійських країн у Європейському Союзі.

Президент Квасневський в інтерв’ю для преси захищав Ґерхарда Шредера і наголосив, що це, схоже, буде його прощальна поїздка, оскільки восени в Німеччині мають відбутися дочасні вибори і навряд чи йому вдасться прослизнути крізь жорна волевиявлення виборців.

Позиція Парижа поляків зовсім не дивує, оскільки, як висловився президент Квасневський, для Франції стосунки з Росією завжди мали свою вагу, навіть якщо нею керують правителі, повсюдно звинувачувані у нехтуванні основних прав людини.

Польські мас-медіа пишуть також про те, що в рамках тристоронньої зустрічі, очевидно, обговорюватиметься питання побудови нового газопроводу по дну Балтійського моря. Проект передбачає, що новий газопровід, якщо його таки справді збудують, оминатиме Україну та Польщу і напряму з’єднає Росію та Німеччину. “Я взагалі не знаю, чи цей проект можливий з точки зору екології, адже Балтійське море дуже мілке”, – зауважує Квасневський. Дещо різкіше пише на цю тему польська преса, акцентуючи, що Німеччина та Франція домовляються у стратегічних проектах з Росією, нехтуючи думкою Польщі – члена Європейського союзу.

Заходи з приводу 750-річчя заснування міста Іммануеля Канта триватимуть з 1 по 3 липня. В рамках відзначення передбачена зустріч лідерів Росії, Франції та Німеччини.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG