Доступність посилання

ТОП новини

Проросійські сили Криму проти кримського уряду.


Володимир Притула

Симферополь, 5 липня 2005 - Низка проросійських сил Криму восени вимагатиме відставки кримського уряду на чолі з Анатолієм Матвієнком. Про це на прес-конференції у Симферополі заявили представники Російського блоку і кримського відділення партії “Союз”.

Приводом для різкої критики нового кримського прем’єра Анатолія Матвієнка стала заява глави Ради міністрів автономії про те, що його уряд прийшов не надовго, а назавжди. Це він сказав у понеділок на скликаному за його ж ініціативою Форумі громадсько-політичних сил Криму. Правда, Російський блок, партія “Союз” і Партія регіонів цей захід бойкотували. Наступного дня керівники кримських організацій цих політичних партій провели у Симферополі прес-конференцію, на якій різко критикували Анатолія Матвієнка і заявили, що той має піти.

Каже керівник фракції “Союз” у Верховній Раді Криму Володимир Кличников: “Матвієнко не читав і не знає кримського законодавства. Норми конституції Криму і норми закону про уряд кажуть про те, що Рада міністрів АРК обирається на термін повноважень Верховної Ради Криму того чи іншого скликання. Тому цей уряд прийшов до березня місяця 2006 року”, - заявив Володимир Кличников.

Його колега у парламенті автономії, один з керівників Російського блоку Сергій Цеков бачить у спробі Анатолія Матвієнка вести діалог з усіма політичними силами півострова намагання поставити їх перед виборами під свій контроль: “Серйозна спроба підготувати якусь платформу для хороших результатів виборчої кампанії 2006 року. Я переконаний, що голова Ради міністрів Криму абсолютно не повинен готуватися до виборів. Він має займатися тим, чим йому визначено – виконавчою владою”, - вважає Сергій Цеков.

Його однопартієць, депутат кримського парламенту Олег Родівілов взагалі вважає Анатолія Матвієнка чужою для Криму людиною і нелегітимно призначеним на посаду прем’єра: “Людина перебуває на повністю чужій території. Він неадекватно уявляє цілі і завдання цього уряду, цілі і завдання із підтримання міжнаціонального спокою в регіоні. В регіоні, що є найнебезпечнішим з делікатності цих відносин. Я вважаю, що все, що робить цей нелегітимний керівник Ради міністрів Криму, все йде на шкоду кримському соціуму”, - заявив Олег Родівілов.

Представники Російського блоку і партії “Союз” заявили, що найпізніше у жовтні вимагатимуть відставки кримського уряду на чолі з Анатолієм Матвієнком. Присутній на прес-конференції керівник кримської організації Партії регіонів Василь Кисельов відзначив, що тут не слід рубати з плеча, але не виключив, що і його однопартійні підтримають цю вимогу проросійських сил автономії.

Водночас учасники прес-конференції погодилися, що, хоч і мають спільну ідеологію, але поки що не будуть поспішати об’єднуватися в єдиний передвиборчий блок. Втім, Володимир Кличников відзначив – курчат рахують восени.
XS
SM
MD
LG