Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 12:17

4 липня у Дніпропетровську зустрічали команду учасників Бігу Всесвітньої Гармонії.


Геннадій Сахаров


Дніпропетровськ, 4 липня 2005 - Глобальна смолоскипна естафета “Біг Всесвітньої Гармонії” є найдовшою у світі. Дистанція естафети становить 24 тисячі кілометрів. Цього року лише у Європі у цій естафеті візьмуть участь понад 250 тисяч учасників. Засновником естафети, яка проводиться з1993-го року, є Шрі Чінмой – 73 річний спортсмен, філософ, художник, поет і музикант. Естафета присвячена досягненню ідеалів гармонії та єдності у світі. У Бігу Всесвітньої Гармонії може взяти участь кожен – смолоскип можна пронести декілька кроків чи кілометрів чи просто потримати у руках. У Європі бігуни пронесуть смолоскипи, запалені від вогню у Нью-Йоркській штаб-квартирі, 45-ма країнами. Міжнародна команда бігунів стартувала у Лісабоні 2-го березня. Фініш естафети має відбутися 28-го жовтня у Будапешті. (Звучить гімн “Бігу Всесвітньої Гармонії”).

Україна прийматиме естафету з 8-го по 13 липня. Команда бігунів з 14-ти країн пронесе смолоскип Чернівецькою, Хмельницькою, Вінницькою, Житомирською, Киівською, Чернігівською та Сумською областями. Цього року в Україні до Києва спрямовані і локальні гілки естафети з Севастополя, Ужгорода та Донецька. Бігуни Севастопольської гілки естафети прибігли до Дніпропетровська увечері 4-го липня. У команді, яку очолює Василь Момотенко, люди різної статі і віку – наймолодшій учасниці 8 років, найстаршій – 74. Людей, котрі зустрічали естафету у Дніпропетровському парку імені Глоби, було небагато та зустріч була напрочуд ткплою. Говорить капітан севастопольської команди Бігу Всесвітньої Гармонії Василь Момотенко:

Василь Момотенко
“Люди хочуть гармонії, миру, але усі вважають, що вони не мають можливостей, гадають, що треба вирости, кимось стати. Ми бачимо, що є така можливість – просто узяти смолоскип і побажати іншим людям миру і спокою. І тут не треба належати до якоїсь партії чи релігії. Це може зробити кожен – узяти смолоскип, потримати, пронести пару метрів чи кілометрів. І коли люди це роблять, вони відчувають, що вони роблять це для миру, для гармонії. І коли ми біжимо, коли люди зустрічають цей смолоскип, п’ять чи десять хвилин присутня ця гармонія”.

- Для чого це робиться?”

Василь Момотенко: “Для того, щоб люди були щасливі”. Коли звучав гімн естафети і люди передавали одне одному смолоскип, бігли з ним алеями парку, відчувалося, що той смолоскип їх єднає. У чому? Кожен має свою надію, свою мрію, своє життя. Але така проста річ як смолоскип раптом поєднала усіх.XS
SM
MD
LG