Доступність посилання

ТОП новини

Вбити галичанина? Закликає комп’ютерна гра.


Галина Терещук


Львів, 12 липня 2005 -У російських, білоруських та українських інтернет–крамницях днями з’явилась нова комп’ютерна гра про те, як російський спецназ придушує повстання в Галичині. Гра має назву “Операция “Галичина” і вартість її 30 гривень. Якщо у Дніпропетровську, Києві та Донецьку цю гру можна придбати, то у столиці Галичини - ні. Саме там і подивовані, чому досі прокуратура України не порушила кримінальну справу щодо розпалювання ксенофобських настроїв.

“2008 рік. На президентських виборах в Україні перемагає проросійський кандидат Сергій Гришков. У західних областях не визнають результатів виборів і повідомляють, що не підкорятимуться Гришкову, який продався росіянам. Україна звертається до Росії з проханням допомогти у відновленні територіальної цілісності країни... Ви – командир загону російського спецназу. Ви маєте знаходити і знищувати бази і схрони бойовиків, брати в полон їхніх лідерів, брати участь у штурмах бунтівних міст”.

Ще у понеділок увечері я читала цей текст, а радше, анонс на сайті української студії „Едем”. Втім після телефонної розмови з журналістом, уже сьогодні зранку на дніпропетровському сайті про гру “Операция “Галичина”“ не було жодного слова: ні в новинах, ні в пошуковій системі. Учора гру можна було замовити, сьогодні –ні.

Було сказано також, що виробником продукту є компанія neogame. Я заходила на російський сайт цієї фірми, але про гру там нічого не сказано. Водночас в українському Інтернет-магазині neogame. Com.ua у понеділок була розміщена інформація “нова гра на тему помаранчевої революції в Україні”, яку можна придбати за 30 гривень.

У вівторок назва уже була написана латинкою і текст анонсу змінений, що, мовляв, це гра про те, що могло б бути, якби буцімто в Україні переміг не той кандидат… Відтак українська крамниця запевняє, що це фантастика, а не гра з політичним підтекстом.

Черговим кроком російської влади, яка ніяк не може змиритись із ситуацією в Україні, назвав культуролог Тарас Возняк розробку нової комп’ютерної гри.

Тарас Возняк: “Ця гра просто лягла в широкий спектр заходів, які готуються і які ми ще очевидно побачимо перед виборами. Російська федерація і деякі сили в Україні, різного роду опозиція, які є проти України, - тут і суть цієї справи. І вкотре вбивається в голови молодих українців, бо продається вона в Україні”. За словами Тараса Возняка, неприпустимим є той факт, що ані прокуратура, ані СБУ України не зацікавились фактом розповсюдження товару, який носить ксенофобські розбрати в Україні.

Тарас Возняк: “Реакція прокуратури має бути. Якщо вона сама цього не робить, то політичні чи громадські організації мають подати клопотання на фірму - розповсюджувача чи розробника”.

Такої ж думки дотримується народний депутат від Галичини Ігор Осташ, який заявив “Львівській газеті”, що це не випадкова гра, у ній багато ідей російських політиків. Натомість політолог Кость Бондаренко зазначає, що немає сенсу забороняти гру, а треба бути готовим до провокацій з боку Росії напередодні виборів і випереджати їхні кроки.

Те, що в новій комп’ютерній грі “Опериция “Галичина” “добре розставлені російськими технологами акценти”, кажуть львівські юристи та психологи. Але в усіх моїх співрозмовників виникало запитання: “Чому досі відповідні органи України не відреагували на такий антиукраїнський продукт, який розповсюджується в Україні?”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG