Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 20:18

Партія “Союз” звинувачує уряд Криму у потуранні Меджлісу та обіцяє організувати громадську протидію “захопленню” землі кримськими татарами.


Володимир Притула

Симферополь, 14 липня 2005 - Політична партія “Союз” звинувачує уряд Криму у потуранні Меджлісу кримськотатарського народу. У заяві, оприлюдненій “Союзом” у Симферополі, ця організація обіцяє організувати громадську протидію “захопленню” землі кримськими татарами.

Кримське відділення партії “Союз” покладає всю відповідальність за загострення етнополітичної ситуації в Криму на уряд автономії. В заяві, поширеній в Симферополі, “союзівці” стверджують, що урядовці злякалися Меджлісу і тому йдуть йому на поступки. Каже голова кримської організації Партії “Союз” Лев Міримський: “Якщо кримські татари можуть захоплювати землю і зводити споруди у будь-якому місці, яке сподобалося, то і кримські слов’яни мають володіти тим же правом. Якщо ця дія протизаконна, то вона протизаконна для всіх – незалежно від національності. Ми не ділимо людей за національною ознакою. Але ми виступаємо не проти кримських татар. Ми виступаємо за припинення протиправних дій злочинної структури – Меджліс. Саме вона провокує людей на незаконні вчинки. Ми розцінюємо відсутність адекватної реакції кримської влади на протиправні дії як боягузство. Керівництво автономії боїться Меджліс. І цим заохочує його на все нові і нові злочини”, - заявив Лев Міримський.

За його словами, якщо влада сама не наведе конституційний лад в Криму, то партія “Союз” закличе кримчан до організації, цитую: “всенародної протидії екстремістам”, - кінець цитати.

Такі заяви партії “Союз” та одного з її лідерів заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров називає передвиборчими: “Сьогоднішні функціонери всеукраїнської партії “Союз”, до речі, сама назва вже багато про що говорить, вони будуть максимально використовувати антиукраїнські, антикримскьотатарські тези. Вони будуть використовувати такі фактори як російська мова, подвійне громадянство і таке інше. А щодо кримського відділення можу сказати про те, що керівники цієї партії давно вже помічені в таких акціях, тобто акціях татаро фобії (слово нерозбірливо)”, – вважає Рефат Чубаров.

Радник голови Ради міністрів Криму Владислав Єрмаков каже, що кримський уряд не боїться Меджлісу і теж вважає, що “Союз” веде агресивну передвиборчу пропаганду: “Партія “Союз”, яка у нас дійсно першою почала свою виборчу кампанію зараз шукає всілякі інформаційні приводи. Та заява, яка прозвучала вчора партії “Союз”, то вона носить явно провокативний характер. Сьогодні питання стоїть так, що землю будуть отримувати всі категорії населення Криму, які мають право, бо по закону, по Земельному кодексу мають право отримувати ці земельні наділи росіяни, українці, татари, і всі депортовані. Позиція Матвієнка людяна і вона фактично направлена на те, щоб допомогти всім широким верствам населення Криму незалежно від національності”, – вважає Владислав Єрмаков.

Нагадаю, що наприкінці минулого і на початку нинішнього тижня в Криму різко загострилася земельна проблема. З понеділка по середу в Симферополі будинок уряду автономії пікетували кілька сотень кримських татар, які вимагали виділення їм землі у Великій Алушті. А в Тихій бухті неподалік Коктебеля минулої неділі виникло протистояння між репатріантами і бійцями спецпідрозділів Внутрішніх військ, що ледь не призвело до зіткнення. Там кримські татари теж вимагають землі для будівництва житла. Проросійські сили півострова вважають такі вимоги незаконними, а дії - незаконними.
XS
SM
MD
LG