Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 05:29

Львівські депутати розпустили виконком, а міський голова Львова Любомир Буняк ігнорує це рішення.


Галина Терещук

Львів, 14 липня 2005 - Вперше в Україні за роки незалежності депутати розпустили виконком міськради. На думку львівських депутатів, виконком ігнорує міськраду і таємно від неї проводить засідання.

Сесія тривала рівно годину без присутності міського голови Любомира Буняка, який так і не видав розпорядження про проведення чергового пленарного засідання. Пройшло воно під головуванням секретаря ради Зиновія Сірика, який проміняв лікарняне ліжко на місце в президії. 49 депутатів з 51( загалом 90 райців) проголосували за розпуск виконкому, оскільки вважають, що комітет відстоює позицію лише міського голови, ігноруючи міськраду: три тижні не скликалась сесія.

Причиною було питання будівництва фортеці у парковій зоні Львова, яка називається «Високий замок». Ця ідея належить міському голові, але проти відновлення замку виступають численні історики, архітектори, депутати і товариства. Їхній аргумент -- не збереглись жодні відомості про замок, споруджений князем Левом, до того ж будувати на горі небезпечно з екологічної точки зору. А ще депутат Богдан Бедрило вважає, що за ініціативою будівництва замку стоять конкретні бізнесмени, які намагатимуться незаконно заволодіти землею громади.

Депутати міськради скасували положення виконкому, який збирався без їхнього відома, про проектування замку і заборонили виділяти гроші на будівництво та створення спостережної ради. Згідно з рішенням сесії, усі подальші питання щодо Високого Замку повинні розглядатися виключно на сесії Львівської міськради. Міський голова ЛЬвова Любомир Буняк таки прийшов на засідання, але за 5 хвилин до його завершення. Втім ввечері на брифінгу заявив:

“Сьогодні депутати провели збори, які незаконні. Протиправні, нелегітимні. Сесія має відбутись 21 липня. Львівська міськрада щодо виконавчого комітету не є вищим органом. Це два різні органи, розділені”.

Натомість секретар ради Зиновій Сірик заявив, що згідно з регламентом міської ради пленарні засідання проводяться кожного другого четверга і достатньо третини депутатів, аби воно відбулось.

“Через те, що було зрозуміло, що першим на засіданні депутати поставлять питання будівництва замку, міський голова засідання не скликав. Важливо сьогодні те, що на сесію прийшли 52 депутати. Правда, прийшли й такі, які уникали реєстрації, бо боялись подальшого покарання з боку мера”.

Депутати сподіваються на підтримку львів’ян, яких вони закликали “не піддаватись на аферу з будівництвом на Високому Замку”. Оскільки за рішенням Галицького районного суду і сьогоднішнім рішенням сесії Львівської міської ради накладена заборона на будь-які роботи на Високому Замку. Втім міський голова Любомир Буняк заявив, що ані суди, ані рада не мають права втручатись у роботу виконкому, а тим паче у його діяльність.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG