Доступність посилання

ТОП новини

Адвокати Ахметова у США не відлякають американських інвесторів – президент Ділової ради США-Україна.


Сергій Куделя

Вашингтон, 22 липня 2005 року – Для американських інвесторів важливо, щоб в Україні була незалежна судова система та неупереджені правоохоронні органи. Однак вони поки що не бачать підстав обвинувачувати нову українську владу у політичних переслідуваннях бізнесу. Так сказав радіо "Свобода" президент Ділової ради США-Україна (US-Ukraine Business Council) Сюзен Лотарськи, яку нещодавно обрали на цю посаду. До складу організації входять представники провідних американських компаній, які займаються бізнесом в Україні, зокрема Boeing, AES, Cargill, Kraft, Deer та інші.

Особливості ведення бізнесу в Україні Сюзен Лотарськи вивчила під час роботи в американському уряді. Вона очолювала відділ Східної Європи та нових незалежних держав у Торговельному департаменті США, а також упродовж п”яти років була виконавчим секретарем урядового комітету з питань розвитку бізнесу в Україні. Хоча в період своєї урядової роботи вона співпрацювала з дореволюційною українською владою, Сюзен Лотарскі каже, що нещодавно зустрічалася і з представниками нового уряду. Вона досі не знайома із найбільшими українськими бізнесменами – Ринатом Ахметовим та Віктором Пінчуком. На її думку, остання заява американських адвокатів Ахметова про нібито політичне переслідування цього бізнесмена правоохоронними органами України не налякає американських інвесторів.

“Я думаю, що американські компанії здебільшого досить досвідчені. Вони розуміють, що ці держави мають непросте минуле. Безперечно, важливо, щоб у них були правові інструменти для вирішення проблем, та вони очікують на справедливу й неупереджену судову систему. Але одна подія не визначатиме позитивного чи негативного ставлення компаній. Реакція бізнесу обумовлена цілою низкою подій та обставин, що відбуваються у державі упродовж певного часу”.

За словами Сюзен Лотарськи, оскільки українська держава досі зазнає трансформації, її уряд ніколи не зможе повністю задовольнити інвесторів своїми діями. Однак, на думку американського експерта, уряд повинен перш за все переконати американський бізнес у безпечності довготривалих вкладень в українську економіку.

“Американські компанії діють у багатьох державах світу часто в умовах дуже складного бізнес-клімату. Їм перш за все потрібні прозорі правила, чітка регулятивна політика, верховенство права та здатність планувати свій бізнес принаймні на п»ять років із упевненістю, що їхні інвестиції будуть виправдані. Оскільки більшість інвестицій не повертаються миттєво, компанії роблять довгострокові плани. Тому такі дії уряду, які викликають у них певні сумніви щодо безпечності вкладень, не сприять залученню інвесторів“.

В останні декілька років Ділову раду Україна-США очолював Кемптон Дженкінс, якого деякі оглядачі пов’язували із лобістськими структурами СДПУ(о). Новий президент ради Сюзен Лотарськи не думає, що підзори у політичній заангажованості організації у минулому зашкодить її іміджу. Адже до Ради й надалі належать відомі американські компанії із визнаною діловою репутацією. Отже Лотарськи каже, що головним завданням ради буде сприяння роботі американського бізнесу в Україні та пошук нових бізнес-партнерів. І вона має намір залишатися осторонь української внутрішньої політики.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG