Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 17:35

Кримський прем’єр хоче зробити з Криму Лас-Вегас і відкрити в кожному районі автономії українську школу.


Володимир Притула

Київ, 27 липня 2005 - Кримський прем’єр хоче зробити з Криму Лас-Вегас і відкрити в кожному районі автономії українську школу. В середу він провів у Сімферополі прес-конференцію, на якій також повідомив, що в суботу тут відбудеться виїзне засідання Кабінету міністрів України на чолі із прем’єр-міністром Юлею Тимошенко.

На прес-конференції Анатолій Матвієнко повідомив, що на суботньому виїзному засіданні Кабінету міністрів України в Криму розглядатимуться дві програми: “Морський берег” і “Вода Криму”. Керуватиме засіданням Юлія Тимошенко, яка прибуде до Криму, до речі, вперше за час її прем’єрства, у п’ятницю.

А вчора о десятій вечора до Криму прибув президент Віктор Ющенко з родиною. Тут він працюватиме, їздитиме південними областями країни і прийматиме гостей, в тому числі закордонних. І, як повідомив Анатолій Матвієнко, можливо візьме участь у виїзному засіданні Кабміну.

Анатолій Матвієнко

Ми говорили з ним про виїзне засідання уряду. Я запитав, чи буде він на виїзному засіданні уряду. Я так зрозумів, що це питання для нього відкрите. Ми домовилися, що я повернуся до цього питання, коли ми в кінцевому варіанті з’ясуємо програму проведення цього засідання.

Ви знаєте, що там нашарування святкуваннями на флоті, тому з цим пов’язана реакція Президента. Домовленість Президентом була наступна, це останнє, про що я з ним домовлявся, що на наступному тижні після виїзного засідання я буду мати з ним тривалу зустріч, щоб обговорити з ним всі проблеми, пов’язані з Кримом.

Володимир Притула

Він також розповів, що за три місяці своєї роботи зумів вивести Крим у рейтингу регіонів України з 15-го на 9 місце, але хоче, щоб автономія була лідером у державі. Серед важливих справ Анатолій Матвієнко назвав шкільні.

Анатолій Матвієнко

Цього року ми відкриваємо дві школи – в Кам’янці кримськотатарську і в Комсомольському українську. При цьому в Комсомольському школа з російською мовою навчання залишається, до того ж ми її капітально відремонтуємо.

Ми також змінюємо деякі акценти в навчальній програмі, повертаючи в українські і кримськотатарські школи той повноцінний обсяг російської мови і літератури, який був за Радянського Союзу.

Крім того, ми в кожному районі Криму зі згоди місцевої влади підтримаємо відкриття по одній україномовній школі. Адже не зовсім зрозуміло, чому ж у нас у жодному районі практично немає жодної української школи?

Володимир Притула

Більш фантастично виглядають інші плани Анатолія Матвієнка, але він вірить в їхню реалізацію. Зокрема, він повідомив, що всерйоз розглядає можливість перетворення Криму у такий собі український Лас-Вегас, хоча назвав цю ідею “дикою”.

Прем’єр автономії каже, що було б непогано закрити усі казино в Україні, окрім Криму. Це, на його думку, дозволило б подовжити курортний сезон на півострові, легше було б контролювати ігорний бізнес, і за його підтримки можна було б успішніше розвивати українське книговидання і культуру. А зараз це, переважно, банальне відмивання грошей.

Анатолій Матвієнко повідомив також, що підтримує ідею міністра транспорту і зв’язку України Євгена Червоненка про будівництво в Криму траси “Формули-1” і пропонує це робити у рамках технопарку, що кримський уряд хотів би створити у степових регіонах автономії.

Прем’єр-міністр Криму навіть пообіцяв міністру транспорту України ящик кримського коньяку, якщо усе вдасться.

Анатолій Матвієнко

Я вважаю, що це хороший проект і ми будемо його підтримувати. Але “Формула-1” – туди ж, у степ. У нас є всі можливості її там розмістити. Півгодини-година їзди від Південного узбережжя до “Формули” – це не проблема, якщо створити хорошу інфраструктуру, тим більше – концесійні дороги, які ми збираємося розвивати.
XS
SM
MD
LG