Доступність посилання

16 Жовтень 2018, Київ 19:06

В Криму Республіканська партія України критикує діяльність уряду автономії.


Володимир Притула

Симферополь, 28 липня 2005 - Кримська організація Республіканської партії України різко критикує діяльність уряду автономії. У четвер на прес-конференції в Симферополі лідери кримських республіканців заявили, що свої перші 100 днів новий кримський прем’єр Анатолій Матвієнко практично провалив.

Лідер Кримської організації Республіканської партії України екс-міністр фінансів Криму Олександр Гресс вважає, що єдиний позитивний підсумок перших 100 днів роботи нового прем’єр-міністра Криму Анатолія Матвієнка – це лише його позиціонування себе як політика національного рівня і постійна демонстрація бажання працювати. Все ж інше – негатив. Олександр Гресс: “Соціально-економічні результати – цифри сухі і вони такі: в Криму інфляція – 7,8% за перше півріччя. Тоді, як загалом по У5країні – 6,3. Наші прогнози про те, що найголовніша загроза цього уряду – це інфляція і зовсім неадекватне зростання цін на товари першої необхідності, продукти харчування – вони підтверджуються, нажаль. Ми випереджаємо навіть середньоукраїнські темпи інфляції” – заявив Олександр Гресс. Він також назвав невтішною ситуацію зі зростанням заборгованності із зарплати у позабюджетній сфері.

Але найбільш тривожна для республіканців ситуація – сфері житловокомунального господарства. Олександр Гресс продовжує: “Найголовніший мінус, я б сказав, проблема, на яку слід звернути увагуАнатолію Матвієнку – це майбутній опалювальний сезон. Я даю вам наступний прогноз, що через незатвердження тарифів для комунального господарства багатьма органами місцевого самоврядування, то максимум у жовтні ми побачимо класичне лобіювання керівниками паливно-енергетичного комплексу, вибивання грошей із бюджету”, - повідомив Олександр Гресс. Лідер кримських республіканців додав, що переконаний у тому, що Анатолій Матвієнко не зуміє протистояти генералам від ПЕКу і піде на бюджетне дотування цієї сфери, що роздує бюджет.

На зауваження кореспондента Радіо Свобода, що всі цифри і претензії, висловлені на прес-конференції стосуються підсумків 1-го півріччя, а новий уряд Криму постав лише у травні, тож відносяться більше до старого уряду Сергія Куницина, в якому і працював Олександр Гресс, останній заявив, що тенденції і напрямки, в яких працює Анатолій Матвієнко та його команда дозволяють їх критикувати. Ще одна претензія до нього – він не може спертися на жодну впливову політичну силу в Криму. І саме тому республіканці назвали свою прес-конференцію – “Сто дні уряду Матвієнка – сто днів самотності”.

Заступник голови Кримської організації Республіканської партії України, депутат місцевого парламенту Галина Гржибовська критикує новий уряд і за гуманітарну сферу: “Моє бажання знайти позитив у діяльності уряду Криму привело до того ж висновку, що й сказав Олександр Гресс. Я б теж характеризувала і цей гуманітарний блок діяльності уряду як популізм”, - заявила Галина Гржибовська.

Найбільше у цій сфері обурює кримських республікаців те, що Анатолій Матвієнко намагається контактувати з Меджлісом кримськотатарського народу і спільно з його лідерами шукати компроміс у розв’язанні гострих етнополітичних проблем автономії. Галина Гржибовська та її однопартійці називають Меджліс нелегітимною організацією, яка претендує на роль паралельеої структури влади.

Додам, що учора Анатолій Матвієнко повідомив, що за три місяці своєї роботи зумів вивести Крим у рейтингу регіонів України з 15 за часів Сергія Куницина та Олександра Гресса на 9 місце.
XS
SM
MD
LG