Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 06:49

Чи поверне Росія українських корупціонерів?


Богдана Костюк

Київ, 1 серпня 2005 – Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко запропонував своєму російському колезі зустрітися для переговорів щодо повернення в Україну колишніх високопоставлених чиновників, підозрюваних у злочинах. Це повідомлення, що його передало в п’ятницю “Радіо Свобода”, не стало новиною для тих, хто спостерігає за перипетіями українсько-російських стосунків у правоохоронній сфері. Новим – різким - був тон міністра Юрія Луценка, і новою була його пропозиція.

Весною цього року українські правоохоронці зверталися до російських колег, вимагаючи повідомити про місце перебування колишнього міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя, екс-голови Державного управління справами Ігоря Бакая, колишнього голови Центральної виборчої комісії України Сергія Ківалова і екс-мера Одеси Руслана Боделана. За оперативними даними, вони знаходяться на території Російської Федерації. Московські міліціонери навіть затримали Ігоря Бакая, але відпустили його. Сергій Ківалов повернувся в Україну самостійно, і продовжує очолювати Юридичну академію в Одесі.

Між Національними бюро Інтерполу в Києві і Москві зав’язалося листування: Київ направляв запити для з’ясування місця знаходження названих вище українських чиновників та їхнього громадянства, але досі цими запитами все й обмежується. Тому міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пропонує персонально своєму російському колезі зустрітися (цитую) “ на будь-якій території для переговорів”. Міністр Луценко відправив відповідного листа керівникові МВС Російської Федерації, про що повідомив журналістів на прес-конференції у Хмельницькому. Там же, він заявив. Що боротьба із злочинністю не має кордонів. І що нинішні – за словами Луценка, прохолодні – стосунки між Україною і Росією треба налагоджувати.

Хоча, на думку радника керівництва Служби безпеки України – голови громадської організації “Міжнародна анти терористична єдність” Олександра ДІЧЕКА, якраз вимога України повернути чільних представників кучмівської влади навряд чи сприятиме покращенню відносин між Києвом і Москвою. Але, на думку пана Дічека, повернути цих людей в Україну треба і можна – за умови існування політичної волі з боку Росії:

- Політична воля не України потрібна – а політична воля Росії. Достатньо, що орган державної влади України звертається до російської сторони, тобто – є санкція нашого Президента. І якщо Україна і Росія підписали угоду про екстрадицію – питання формальне. І його розв’язання реально залежить від бажання чи небажання керівників Росії зробити такий крок назустріч Україні. Але, якщо з угодою проблема, то вони можуть морочити голову, розтягати процес, мовляв – от ми хотіли, але не можемо.

Колишній начальник Головного управління розвідки України – нині голова міжнародного об’єднання ветеранів розвідки Олександр Скипальський ствердужє, що офіційний Київ має повне право вимагати повернення Ігоря Бакая, Миколи Білоконя, Русалан Боделана:

- Є абсолютно всі необхідні підстави, є підписані угоди стосовно екстрадиції злочинців. І неодноразово були випадки передачі як з боку української, так і з боку російської сторони – правда, не такого високого рівня. Тут уже включаються політичні інтереси і державні інтереси як з одного, так і з іншого боку. Але – це тільки, коли порушуються основи законодавства, що перед законом не всі рівні. Я вважаю, що Луценко правий з таким зверненням, а от Російська Федерація може пояснити, наприклад, чому вона не може віддати (чиновників) – так як вона пояснила, принаймні, відносно Ігоря Бакая? Що він там показав принаймні паспорт.

Але, якщо з точки зору прогнозу – то це питання буде не просте. Це вже сфера національної безпеки. Якщо подивитись історію, то Росія завжди використовує таку ситуацію для утворення певної концентрації людей, які (до України) опозиційно налаштовані. А тут люди впливові, потужні, це питання повинно бути перед очима і у Президента, тому що у майбутньому це для нього і для України складає потенційну загрозу.


За словами пана Скипальського, українська сторона зробила свій хід – чим відповість Росія?

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG