Доступність посилання

ТОП новини

Політична суперечка за ялтинські санаторії, передані московській мерії.


Володимир Притула

Симферополь, 2 серпня 2005 - Дії правоохоронних органів Криму з повернення до державної власності деяких кримських санаторіїв, переданих колишньою владою мерії Москви, викликали в автономії жваву суперечку.

На захист московської власності, незаконно, на думку українських правоохоронців, отриманої у минулому, виступили такі важковаговики кримської політики як екс-спікер Леонід Грач та екс-прем’єр Сергій Куницин. Нагадаю, що днями виконком Ялти на підставі протесту Прокуратури АРК скасував своє минулорічне рішення про надання мерії Москви права власності на об’єкти нерухомості майна санаторія "Меллас" у відомому південнобережному селищі Форосі. Крім того, Прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень посадовими особами Ялтинського міськвиконкому під час передачі санаторія "Меллас" мерії Москви.

Мер російської столиці Юрій Лужков назвав це рішення “нецивілізованою спробою України націоналізувати кримські здравниці, які належать московському уряду і, взагалі, російським структурам”. Першим з кримських політиків на це відреагував лідер місцевих комуністів Леонід Грач, який заявив, що поділяє обурення Лужкова. А ситуацію в Криму він назвав “свавіллям” і "нахабним, безпардонним переділом власності”, “топтанням закону, міжнародної етики і моралі". На думку Леоніда Грача, подібні дії спрямовані на підрив українсько-російських відносин. Він вимагає від нової української влади вибачень перед Юрієм Лужковим.

Тон відкритого листа голови Кримської республіканської організації Народно-демократичної партії, екс-прем’єра Криму Сергія Куницина – більш витриманий, аніж коментар лідера кримських комуністів. Але і в ньому спроби правоохоронців повернути санаторій “Меллас” у державну власність України - названі “непродуманими”. Сергій Куницин вважає, що це завдає “економічної і моральної шкоди Криму та Україні загалом”. За його інформацією, за останні роки московська мерія інвестуровала у свої бази відпочинку в Криму сотні тисяч доларів, і ці здравниці є лідерами розвитку в курортній сфері автономії. Тож колишній кримський прем’єр вважає, що Україна і Крим добровільно відмовляються від фінансової вигоди, позбавляючи московські власті права власності на кримські санаторії. Сергій Куницин закликав кримських керівників Бориса Дейча та Анатолія Матвієнка, а також прокурора Криму Віктора Шемчука – “дати політичну оцінку” діям правоохоронців.

Один з керівників кримської організації Всеукраїнського об’єднання “Наша Україна” Андрій Іванець теж закликає до обережності, але має дещо іншу думку: “Ситуація з поверненням у державну власність санаторію “Меллас”, я думаю, не проста, але якщо насправді існувало порушення законодавства, то тут не можна дивитися на те, хто брав участь у цих незаконних оборутках, якщо це закордонні структури. Звичайно, треба обережно підходити до закордонних інвесторів, зокрема, наших партнерів з російської організації. Але знову ж таки подвійних стандартів не повинно бути. Є порушення, подано було до державних органів, і треба повертати державі незаконно вилучену власність, якщо це сталося”, – вважає Андрій Іванець.

Водночас, він переконаний, що заяви кримських політиків мають більш внутрішнє застосування і розраховані на кримських виборців. Андрій Іванець: “Реакція деяких політичних структур на цю ситуацію, то це, скоріш за все, є гра на кримського виборця, це частина вже розпочатої кампанії з виборів 2006 року”, – вважає представник кримської організації Всеукраїнського об’єднання “Наша Україна” Андрій Іванець.
XS
SM
MD
LG