Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 15:56

Спалахи епідемії “пташиного грипу” у Росії.


Петро Кагуй

Прага, 3 серпня 2005 - Усі російські підприємства, котрі займаються птахівництвом, переведені на закритий режим роботи – для запобігання епідемії “пташиного грипу”. А в тих місцях, де виявили вірус цієї хвороби чи котрі викликають підозру, запровадили карантин. Наразі йдеться лише про домашню птицю у дрібних селянських господарствах. Перші випадки “пташиного грипу” були зареєстровані у селі Пеґаново Тюменської області. За висновками фахівців, домашня птиця, найімовірніше, заразилася вірусом від диких птахів, котрі вступали у контакт між собою на березі озера.

Усім селянам Тюменської області рекомендовано перевести усю хатню птицю на утримання у клітках. А у трьох селах, де виявили вірус, у найближчі дні ліквідують усе поголів’я домашньої птиці. Селяни отримають від держави грошову компенсацію.

На сьогодні випадки захворювання домашньої птиці підтверджені у Новосибірській, Тюменській областях та в Алтайському краї. Щоб запобігти поширенню “пташиного грипу”, влада посилила контроль за самими підприємствами птахівництва, за перевезенням кормів для птахів та за реалізацією вже готової продукції птахоферм.

Головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко, який побував у постраждалих районах Новосибірської області, заявив журналістам: “Сьогодні я Вам офіційно заявляю, що немає необхідності забороняти вивіз за межі Новосибірської області продукції птахівництва. У тих регіонах, котрі потерпіли, вживають відповідних заходів”.

А директор однієї із птахоферм у Новосибірській області зауважив: “Найякісніша продукція там, де її контролюють. На сьогоднішній день усі підприємства промислового типу перевіряють відповідні служби”.

І все ж Міністерство із надзвичайних ситуацій Росії попередило про небезпеку поширення “пташиного грипу” і на європейську частину Росії. Цей вірус є небезпечним і для життя людини. Скажімо, у В''єтнамі від початку цього року “пташиним грипом” заразилися 60 осіб, з них 19 померли.

У Росії ще жодних випадків захворювання людей на “пташиний грип” не зареєстровано. Однак по сусідству із Новосибірською областю, в Казахстані, у Павлодарській області, цими днями госпіталізували працівника птахоферми із підозрою на “пташиний грип”. Усіх птиць на цій птахофермі знищили.

Спалахи “пташиного грипу” у Росії викликали занепокоєння і в Україні. Учора, 2 серпня, Держдепартамент ветеринарної медицини України заборонив імпорт м’яса птиці та інших продуктів птахівництва із Новосибірської області, а вже сьогодні цю заборону поширили і на два інші реґіони Росії - Тюменську область та Алтайський край.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG