Доступність посилання

ТОП новини

Шеф-редактор групи сайтів “Обозрєватель” Олег Медведєв - за двомовність Інтернет-сайтів.


Тарас Марусик

Київ, 9 серпня 2005 - Шеф-редактор групи сайтів “Обозрєватель” Олег Медведєв хоче звернутися до українських законодавців з пропозицією запровадити українсько-російську двомовність на Інтернет-сайтах. Про це він сказав на прес-конференції 8 серпня.

Незабаром, пообіцяв Олег Медведєв, свою пропозицію він деталізує і оприлюднить через засоби масової інформації. Ось як він аргументував її 8 серпня.

Олег Медведєв

Якщо ми виходимо з того, що країна у нас двомовна, що в нас є приблизно однакові мовні спільноти, які користуються 50% українською мовою, 50% - російською, то очевидно, хтось повинен поставити питання про захист україномовної частини Інтернету.

Бо на сьогодні український Інтернет не просто не задовольняє потреб цієї частини українського суспільства, а просто напросто їх ігнорує.

Тарас Марусик

Відповідаючи на моє запитання, чи пропозиція запровадити українсько-російську двомовність на Інтернет-сайтах українського сеґменту світової павутини не потягне за собою спроб змінити все мовне законодавство, і таким чином литиме воду на млин тих, хто сьогодні намагається запровадити офіційну двомовність в Україні, Олег Медведєв погодився, що така проблема існує. А свою ідею він пояснив так.

Олег Медведєв

Я, власне, хотів би піти шляхом однієї конкретної пропозиції, тому що зачіпати мовне законодавство в цілому, це значить не добитися нічого і не змінити нічого. Про правді кажучи, перспективи такої зміни щодо Інтернету – вони є туманними і складними.

Можливо, це просто був такий піар-хід, коли про це почали говорити, писати і обговорювати, можливо б, ця дискусія просто стимулювала внутрішні рішення Інтернет-ресурсів, і збільшення частки української мови, скажемо, в порядку не законодавчому, а просто редакційному і ініціативному.

Тарас Марусик

Коли ж я запропонував почати з того, щоб переконати власника сайту “Обозрєватель”, російськомовного Михайла Бродського робити сайт винятково українськомовним, Олег Медведєв зайняв дещо іншу позицію.

Олег Медведєв

Я не стану цього робити з огляду на те, що, по-перше, є велика аудиторія російськомовного “Обозрєвателя”.

Друге – нас фінансово ніхто не утримує. Вже більше півроку “Обозреватєль” є само фінансованим проектом, який сам заробляє і сам себе фінансує. Ми залежимо від реклами.

Тарас Марусик

А далі Олег Медведєв сказав, що в нього – інша філософія вирішення мовного питання. Вона полягає у вже відомому наборі стереотипів, як, наприклад, дотримання прав людини і, по-друге, що неможливо зробити все українськомовним зараз і негайно.

При цьому він не уточнив, що таке негайно, адже українська держава існує вже 14 років, і що він має на увазі під дотриманням прав людини.

Ось як на моє прохання прокоментував пропозицію шеф-редактора групи сайтів “Обозрєватель” Олега Медведєва запровадити українсько-російську двомовність на Інтернет-сайтах директор українськомовного “Молодого радіо” Станіслав Шумлянський.

Станіслав Шумлянський

Дуже позитивним є те, що “Обозрєватєль” запускає українську версію. Це, звичайно, назріло. Якщо говорити про власне цю ініціативу, це хороший піар цього сайту, момент запуску цього сайту.

Але як ідея, яку пропонувати для втілення, вона абсолютно нереальна, тому що, по-перше, це Інтернет, в якому взагалі щось регулювати важко. А по-друге, ця ініціатива настільки неоднозначна, що сподіватися на її втілення, мені здається, абсолютно нереалістично.
XS
SM
MD
LG