Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 11:45

9 серпня у Дніпропетровську екс-президент України Леонід Кравчук провів перші у реґіонах України збори з метою утворення громадської організації “Громадський форум “Об’єднаймо Україну!”.


Геннадій Сахаров

У зборах, що відбулися у приміщенні театру імені Горького, взяли участь близько 300 осіб. Безпосередньо організацією зборів займалися дніпропетровські соціал-демократи (об’єднані). Головним моментов зборів була промова Леоніда Кравчука.

“Ми зібралися з вами для вирішення дуже важливого питання яке можна сформулювати одним реченням – як нам не допустити розколу України, який існує і, на жаль, поглиблюється, як нам встановити громадський контроль над владою і зробити так аби вона не робила тих помилок, від яких страждає український народ, і як нам допомогти людям жити цивілізовано і з твердою вірою у щасливе майбутнє.” - сказав пан Кравчук на початку своєї промови.

Леонід Кравчук висловив розчарування розвитком процесів в Україні після набуття нею незалежності. Звинувативши Віктора Ющенка у поділі громадян України на своїх прихильників і неприятелів, сказавши про крайнє погіршення економічної ситуації в Україні, про невиконання новою владою своїх обіцянок, її популізм, непрофесійність та кадрові помилки, Леонід Кравчук заявив про нездатність влади ефективно управляти державою і висловив сумнів у здатності нового президента вирішувати державні проблеми.

Завданнями створюваного громадського форуму Леонід Кравчук назвав недопущення розколу України, контроль над діями влади і забезпечення в Україні справжньої демократії. Сказавши, що форум буде позапартійною структурою і створюється не під вибори, Леонід Кравчук водночас сказав і про можливість створення при форумі політичного опозиційного передвиборчого об’єднання, яке матиме свою фракцію у Верховній Раді. Створювана громадська організація не матиме фіксованого членства. Організаційна структура форуму буде визначена на всукраїнському з’їзді у вересні. На місцях будуть створені майданчики для обговорення пропозицій до Верховної Ради, уряду і президента і реґіональні відділення форуму. Буде створена експертно-аналітична група, яка аналізуватиме дії влади і даватиме оцінки цим діям. Планується створення школи професійних політиків. Питання про джерела фінансування цієї діяльності Леонід Кравчук залишив відкритим, сказавши, що ті джерела визначаться після вересневого з’їзду.

На пресконференції, відповідаючи на запитання журналістів, Леонід Кравчук зокрема сказав:

“Я переконаний, що до політичного блоку, який буде створений у рамках форуму, увійдуть ті сили, ті політичні партії, які увійдуть до форуму. Зараз підтримали Трудова партія України, “За демократичну Україну”, Партія державницького суверенітету, Соціал-демократична партія. Підтримали і Реґіони, але Реґіони не мають свого представника у ініціативній групі і тому я не можу про них говорити однозначно. Тобто ми визначимося у вересні.”

Найбільшими помилками Віктора Ющенка Леонід Кравчук назвав те, що, прийшовши до влади, він не став президентом всієї України, що він не створив єдиної команди професіоналів та що, високо піднявши планку моральності, Віктор Ющенко особистим прикладом не забезпечив дотримання цієї моральної висоти. Досягненням нового президента пан Кравчук вважає позитивні зрушення у соціальній сфері.

Леонід Кравчук також назвав своїх можливих наступників на посту лідера фракції СДПУ(о) у Верховній Раді. Це Нестор Шуфрич, Ігор Шурма та Володимир Заєць. Свою заяву про намір піти з керівництва фракції пан Кравчук пояснив неможливістю суміщати керівництво фракцією і громадянським форумом “Об’є днаймо Україну”.
XS
SM
MD
LG