Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 05:13

В Яремчі приватизували міст через Прут.


Тарас Марусик

Київ, 9 серпня 2005 - Всі, хто відвідує курортне місто Яремче, відвідує, як правило, водопад і міст над ним. Так-от, нещодавно стало відомо, що цей самий міст приватизований, а місцева організація партії “Народний союз “Наша Україна” підтримала ініціативу міськради про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього мосту і виступила проти, на її думку, незаконної приватизації.

Міст через Яремчанський водоспад творить неповторний комплекс з не менш відомою спорудою, пам''яткою архітектури, дерев’яним рестораном “Гуцульщина”, збудованим без цвяхів. Це одне з улюблених місць відпочинку Яремча.

Майже детективна історія з продажем мосту випливла на поверхню в кінці 2004-го року, коли чаша політичних терезів хитнулася у відомий бік.

Договір купівлі-продажу мосту через водоспад був укладений у липні 2003-го року. А виявилося це лише тоді, коли покупець звернувся до Яремчанської міськради за дозволом на реконструкцію мосту.

Продавцем було закрите акціонерне товариство “Івано-Франківськтурист”, а покупцем – Товариство з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Декра”.

Цікаво, що ціна мосту - 2 тисячі 700 гривень.

На моє прохання коментує цю рідкісну ситуацію міський голова Яремча Микола Палійчук.

Микола Палійчук

На нашу думку, там був ряд суттєвих порушень. Перше - “Івано-Франківськтурист” отримав у Коломиї довідку про те, що міст належить йому, яка, на наш погляд, є фіктивною і видана неправильно.

Пізніше він продав за дуже низькою і смішною ціною, за 2 700, у той час, як просту кладку зремонтувати коштує близько 14 тисяч гривень.

Наступне місто має можливість самостійно утримувати цей міст і дивитися за його станом, і зберігати його в належному вигляді.

Тарас Марусик

Крім того, цим мостом користуються місцеві мешканці, які живуть на лівому березі Пруту.

Микола Палійчук вже зустрічався з представником ТОВ “Фінансова компанія “Декра”, який сказав, що міст придбаний з благодійною метою – зробити його капітальний ремонт, оскільки споруда перебуває у поганому стані.

Микола Палійчук

Ми те не заперечуємо, але міст повинен належати територіальній громаді, і тоді ми дамо їм дозвіл вкласти кошти і довести його до порядку. Хоча ми маємо свої кошти і можемо за свої кошти утримувати міст.

Тарас Марусик

А тим часом міська рада судиться з “Фінансовою компанією “Декра”. На даний час Івано-Франківський господарський суд не задовольнив скаргу прокурора Яремча, який діяв в інтересах міськради, оскільки, на думку суду, в позовній заяві не доведені збитки державі.

Міський голова Яремча Микола Палійчук з цим не погоджується.

Микола Палійчук

На мій погляд, потрібно порушувати кримінальну справу, тому що міст, по-перше, був незаконно приватизований, і вона вже порушена на сьогодні, наскільки мені відомо.

По-друге, там підробка документів, там немає експертної оцінки, там немає зборів акціонерів “Івано-Франківськтуриста”, яке дало б дозвіл на відчужене майно. Дуже багато.

У 2003-му році вони уклали договір купівлі-продажу, а до нашого відому довели тільки в кінці 2004-го року. В мене немає навіть такої інформації, що так само дає підстави сумніватися, чи не проданий цей міст заднім числом.

Тарас Марусик

Міська влада Яремча іронізує з цього приводу, мовляв, звичайно, приватизація якогось пішохідного моста не дуже зашкодить інтересам держави, адже таке відбувається й з промисловими гігантами України. Але що відчуватимуть люди, коли за прохід через міст над водоспадом у них вимагатимуть гроші?

Від себе додам своє запитання: якщо на Київщині приватизовують ставки і там неможливо скупатися, то чому не приватизовувати мости?

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG