Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 03:03

До Міжнародного дня молоді: випускник медінституту хоче лікувати людей в Україні, але не виключає еміграції.


Ірина Біла

Ігор Руденко
Київ, 12 серпня 2005 року – Сьогодні - Міжнародний день молоді. Ми підсумовуємо цикл історій про те, чим і як живуть молоді люди в світі, розповіддю з України. Більшість молодих людей мріють про добре оплачувану і водночас цікаву роботу. Проте втілити таку мрію вельми непросто. Про свої професійні проблеми, а також про те, що йому найбільше подобається у житті, розповідав радіо "Свобода" 24-річний лікар з Київщини. Після закінчення медінституту Ігор Руденко відразу ж зіткнувся з проблемою безгрошів’я. Щоправда, студентом юнак також не вельми розкошував, і тому брався за будь-який підробіток, прибутки від якого могли конкурувати зі стипендією.

І той студентський досвід освоювання суміжних професій нині став Ігореві Руденку в нагоді:

“Доводиться дуже багато працювати і в кількох місцях для того, щоб отримати те, за що в інших галузях працюють набагато менше. На жаль, не вистачає працюват и лише в державній системі, доводиться працювати і в приватному секторі, і в суміжних галузях, працювати на комп’ютері, заробляти гроші для того, щоб протриматися”.

Втім, до підробітків юнакові не звикати. Головне ж нарікання у Ігоря Руденка на те, що пошуки, де б підзаробити, відволікають від наукової роботи, заради якої, він, власне, і обрав роботу в державному секторі медицини:

“Через те, що доводиться багато працювати, мало уваги приділяється медицині. Скажімо, якщо б я працював за кордоном, і мав, як у Норвегії – там лікар має 200 тис. євро в рік, то я весь свій час вкладав би в медицину. А я мушу відкладати свої роботи з дисертації і працю в бібліотеці через те, що я маю йти і заробляти на сьогоднішній день іншою справою”.

Все, що заробляє сьогодні Ігор Руденко, фактично витрачається на “ харчування, проїзд, одяг – на те, щоб жити”.

Батьки Ігоря здатні прогодувати себе, але не спроможні матеріально допомогти сину. До того ж у Ігоря ще дві сестри, яким також не зайва батьківська копійка. Тому такі традиційні, але не вельми дешеві молодіжні розваги як нічні дискотеки, престижні клубні вечірки, модні магазини Ігор практично не відвідує. Найкращий відпочинок для юнака - це стрейкбол, який, за словами Ігоря Руденка, вимагає значно менших коштів, аніж нічні клубні розваги, а ось задоволення – куди більше:

“є хобі – воно набагато менше коштує, ніж там нічні клуби чи ще щось таке. Воно називається стрейкбол – спортивно-військова гра. Люди, які цікавляться стрейкболом, це люди, яким подобається зброя. Існують копії, які за розмірами і вагою відповідають справжній зброї, але вони стріляють пластиковими кульками. Це досить захоплююче, я люблю азарт. Це надзвичайно азартна гра. Крім того, це і спілкування з цікавими людьми, більшість з яких також мають вищу освіту”.

Ще одне захоплення Ігоря Руденка - музика. Він із задоволенням грає на кількох музичних інструментах, найулюбленіший з яких - гітара. Це захоплення Ігоря поділяє і його подруга Саша - також лікар, з якою вони планують незабаром побратися. Тому наразі ще одне болюче питання для молодят - окреме помешкання, знайти кошти на яке навіть з кількома підробітками - справа, за словами Ігоря Руденка, майже нереальна:

“що стосується квартирного питання, то, може, воно якось вирішиться, але не за рахунок моєї спеціальності, моєї роботи. Тобто, якщо при такому рівні зарплати, як я маю зараз,- це абсолютно неможливо”.

І все ж Ігор Руденко мріє і в майбутньому продовжувати лікувати людей та займатися наукової діяльністю. В Україні. Хіба що життя внесе певні корективи:

“Мені подобається лікувати людей. Це дуже цікава справа, і я вважаю, що це моє. Хотілося б займатися і науковою діяльністю тут, в Україні. І при цьому почуватися більш-менш соціально впевнено. Якщо це не вдасться, то тоді – спроба емігрувати за кордон і там займатися лікарською практикою. Якщо життя змусить. Можливо, це цинічно, але це правда, на жаль”.

Соціологічні дослідження засвідчують, що в Україні найбільш схильні до еміграції – енергійні, молоді, високоосвічені люди. Тобто, найпродуктивніша частина суспільства. І більшість з цих молодих і перспективних, як засвідчує практика, додому вже рідко повертаються.
XS
SM
MD
LG