Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 22:37

У Севастополі редактор газети “Євпаторійская нєдєля” Володимир Лутьєв припинив голодування?


Володимир Притула

Симферополь, 16 серпня 2005 - У Севастополі редактор газети “Євпаторійская нєдєля” Володимир Лутьєв припинив голодування. Про це Радіо Свобода повідомила колега журналіста Тетяна Зарічна. Він оголосив голодування 30 червня на знак протесту проти арешту.

Водночас, адвокат журналіста Віктор Овечкін поки що не підтверджує факт припинення Володимиром Лутьєвим голодування. Він повідомив, що журналіст погодився на проведення психіатричної експертизи. Для цього сьогодні Володимир Лутьєв буде переведений до Симферополя у закриту психіатричну лікарню. Каже Віктор Овечкін: “Просто ми хотіли визначити стан його осудності на цей час. Але крім того – щоб лікалі його оглянули і підлікували. Тому що суд відмовлявся його направляти на стаціонарне обстеження і лікування у клініці. Суд один раз його відправив до лікарні, лікарі два дні його потримали і відправили назад до ізолятора тимчасового утримання, а потім – до СІЗО, а там немає жодних умов. Суди відмовляються його відправляти до лікарні, тож ми вирішили хоча б таким шляхом у лікарню його покласти”, - сказав адвокан Овечкін.

Засновник, видавець і редактор газети “Євпаторійская нєдєля” Володимир Лутьєв перебуває під слідством за звинуваченням у замаху на життя депутата з листопада 2002 року. Свою вину він не визнає, а дії правоохоронців називає помстою криміналітету і корумпованих чиновників за публікацію викривальних матеріалів про них. 6 серпня Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова закликала негайно звільнити Володимира Лутьєва з-під варти.

Тим часом постраждала сторона – депутат кримського парламенту Микола Котляревський звернувся з відкритим листом до омбудсмена, в якому висловив обурення позицією Ніни Карпачової. Депутат висловив припущення, що омбудсмена ввали в оману і вона не знає, в якому стані дійсно перебуває Володимир Лутьєв. За словами Миколи Котляревського, існують свідки, які бачили, як обвинувачуваний їв хліб.

Адвокат журналіста Віктор Овечкін відкидає всі підозри щодо його клієнта. Водночас він каже, що суд дуже тенденційно ставиться до Володимира Лутьєва:“Ми заявили клопотання вчергове про зміну запобіжного заходу – нам відмовили, ми заявили клопотання вчергове про проведення почеркознавчої еспертизи, оскільки там, на нашу думку, є підроблені документи і підроблені підписи, - нам відмовили у задоволенні цих клопотань, і на цьому все закінчилося”, - сказав адвокат Овечкін.
XS
SM
MD
LG