Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 14:44

Рекорди однієї з найбільших фестивальних тусовок у Будапешті


Василь Плоскіна

Угорщина, 18 серпня 2005 – Угорські фанати й фанатки щорічного міжнародного музичного фестивалю “Сіґет” поволі відходять від шалених звукових вечірок на дунайському Кораблебудівному острові. Упродовж семи днів на ньому “прокрутили” 170 програмних виступів світових і просто дуже відомих за кордоном колективів у стилі класики, танцювальної музики, фанк, джаз, поп, різноманітних відгалуджень рок-напрямку і навіть музики сатаністів. Чи не тому, що це вже 13-й за рахуноком “Сіґет”-фестиваль? Він і справді відрізнявся від попередніх за багатьма позиціями, дивуючи своїми рекордами.

Насамперед відвідувачів цього гамірного заходу хутко приводили до тями ціни на квитки. Так, денне перебування на острові коштувало 25 дол. Хтось брав наперед тижневий квиток, видобуваючи з гаманця 125 баксів. А купівля такого квитка безпосередньо у фестивальній касі обходилася вже у 150 “зелених”. Втім, меркантильні почуття відвідувачів все-таки виявлялися меншими за любов до музичного мистецтва, адже за підрахунками організаторів, на фестивалі упродовж тижня побували 385 тис. осіб, встановивши новий рекорд відвідуваності у порівнянні з попередніми фестивалями. Крім угорських фанатів, тут можна було зустріти туристів з Австрії, Німеччини, неблизьких Італії, Голландії і навіть Ірландії.

Кароль Ґерендаї, один з організаторів цього мультикультурологічного заходу, що має високий фестивальний статус у Європі, наприклад, розповів наступне:

- Наприкінці минулого тижня ми мали абсолютний рекорд щодо розпродажу квитків. Глядачі геть чисто скупили їх задовго до початку вечірніх концертів. Перед початком виступу нічого не можна було вже дістати. Ми підрахували кількість продаж і встановили, що лише в суботу на концертних майданчиках побувало близько 70 тис. осіб, - сказав він.

Того дня не опинилися в накладі продавці розливного пива, до речі, дуже популярного серед молодих і старих так би мовити тусувальників. Вони – тільки уявіть собі – вижлуктили за один вечір 1 мільйон кухлів середньою вартістю в 1 дол. 75 центів. Свої послуги їм пропонували 50 виїзних пабів, 35 польових кухонь і дрібніших харчевень і буфетиків на колесах. Голодні фанати навантажувалися всіма цими бутербродами-сендвічами, згрібали руками напої в пластикових погарчиках, тобто стаканах і бігли послухати, скажімо, Шона Пола, Морчібу, рок-групу “Корн”, Ґуд Шарлотт, “Франца Фердінанда”, Наталі Імбруґлію та інших суперстарів. Поруч з ними можна було потрапити і на виступи знаменитих угорців таких, як Юдіт Сюч, Янош Коош, рок-групи “Танкчапда”( перекладається з угорської як “танкова пастка”) та “Занзібар”. Торік на будапештський “Сіґет”-фестиваль приїжджали дуже відомі рокери з Норвегії у складі групи “Расмус”, здобувши фантастичний успіх серед місцевих і не тільки фанатів. Та, гадаю, трохи зарано буде вимовляти звичне “фініта ла комедія”, адже на широкі маси угорських меломанів незабаром чекає традиційний Будапешт-парад, щоправда, не на оточеному дунайськими водами острові, а на широченному проспекті Андраші з повноводною людською рікою.

P.S. Може, київські колеги підберуть якийсь музичний супровід до мого матеріалу з відомих музичних творів наведених вище зірок? З вдячністю – Василь Плоскіна!
XS
SM
MD
LG