Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 12:32

Що стоїть за українсько – російськими газовими негараздами.


Сергій Собуцький

Київ, 15 серпня 2005 року - Перший візит до Москви робочої групи з питань російсько-українських питань у газовій сфері перенесений щонайменше на тиждень.

За словами міністра палива та енергетики Івана Плачкова, українська сторона зараз завершує підготовку документів, необхідних для ведення перемовин. Втім, чимало експертів пов’язують перенесення зустрічі з обшуками в “Нафтогазі України”, які з санкції Генпрокурора минулої п’ятниці провели співробітники СБУ.

Сергій Собуцький

Як повідомили джерела в Кабміні, СБУ шукала документи, що підтверджують зв’язок колишнього керівництва “Нафтогазу” зі швейцарською компанією “RosUkrEnergo”, яка є оператором поставок туркменського газу в Україну.

За інформацією джерела, частково реальними власниками “РосУкрЕнерго” є представники колишньої влади в Україні, які продовжують зловживати своїм становищем не на користь України.

Раніше глава СБУ Олександр Турчинов заявляв про порушення кримінальних справ, пов’язаних з діяльністю “Нафтогазу”, збитки бюджету, за його словами, склали $1 млрд.

Чи вилучили документи, які компрометують нинішнє і колишнє керівництво “Нафтогазу України” у зловживаннях разом з компанією “РосУкрЕнерго”, наразі не повідомляється. Але, якщо вилучили, то експерти впевнені, що в такому разі українські чиновники зажадають на зустрічі з керівництвом російського “Газпрому” перегляду складу акціонерів “РосУкрЕнерго”.

На думку експертів, це не політичне, а винятково економічне питання. Ось що, зокрема, сказав в інтерв’ю для радіо “Свободи” член Ради підприємців при КМУ Олег Івченко.

Олег Івченко

До цього йдеться, що потрібно або викривати ті схеми, за якими працювала попередня адміністрація, або потрібно за цими схемами отримувати гроші.

На жаль, можновладці вибрали саме ту схему, за якою вони отримують гроші, за тою ж самою схемою, за якою отримувала гроші попередня влада.

Сергій Собуцький

Як зазначається на інтернет-сайті “Українська правда”, “РосУкрЕнерго” – компанія розподілу прибутків, що винесений за рамки державних утворень.

Оскільки власники принаймні половини акцій компанії достеменно невідомі, можна було б допустити, що за нею знаходяться керівні “сім''ї” Росії та України, які традиційно контролюють газовий бізнес обох держав, пише видання.

В Україні ж тим часом помічене пересування піарників з немаленькими грошовими сумами, які переконують представників мас-медіа у абсолютно відкритому та суспільно корисному характері бізнесу “РосУкрЕнерго”. Експерти ж прогнозують енергетичну кризу уже в найближчі місяці.

Олег Івченко

В жовтні-листопаді буде газова криза, коли в Україні буде різко не вистачати газу. Тому що Росія не захоче його віддавати, і буде весь час звинувачувати українську сторону, що вона краде газ.

Сергій Собуцький

Тим часом на запитання журналістів, чи розглядатиметься під час переговорів з “Газпромом” питання входження української сторони в “РосУкрЕнерго”, міністр палива та енергетики Іван Плачков відзначив, що це не питання переговорів та не питання міжурядового договору.

За його словами, основне питання переговорів – підписання протоколу, який визначає систему та економічні параметри транспортування як російського газу територією України, так і середньоазійсько-українського газу територією Казахстану, Узбекистану та Росії на наступний 2006 рік.

Щодо ціни, то міністр підкреслив, що вона визначатиметься за економічними параметрами - як ціна транспортування, так і ціна газу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG