Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 10:11

У таборі української молоді в Угорщині, на відміну від “Артеку”, говорили українською.


Василь Плоскіна

Угорщина, 19 серпня 2005 – Курортне містечко Занка, розташоване поблизу озера Балатон, у десятий раз приймало на відпочинок дітей Недільної школи Товариства Української Культури в Угорщині а також їхніх українських ровесників з Хорватії та України. Гроші на організацію 10-денного молодіжного табору виділив уряд Угорщини.

Цього року в Занку з’їхалися півсотні українських дітей і п’ятеро вихователів Товариства. Кістяк табору утворили діти зі змішаних українсько-угорських родин. Були тут юні мешканці Будапешта, північноугорського міста Мішкольц та Варпалоти (південний захід країни). Під дахом одного пансіонату змістовно відпочивали і маленькі дошкільнята, і студенти вузів. На жаль, у першій половині серпня на Балатоні дещо зіпсувалась погода. Юні куротники не дуже могли скористатись пляжем. Молодіжний табір знайшов себе в заняттях українською мовою, рукоділля, цікавих іграх та забавах. Задавали тон у них вихователі Наталя Шайтош з Сеґеда, голова Товариства Ярослава Хартяні, Вікторія Штефуца й Оксана Радуй з Будапешта та інші. У той час, як підліткова група заходилася виготовляти, скажімо, яскраві українські намиста, всілякі браслети і вивчала певні різновиди декоративного мистецтва, старші розучували народні пісні й танці. Допомагали їм у цьому дипломовані фахівці Оксана та Михайло Вигули, які закінчили Львівську музичну академію. Танцювальний гурток у таборі вів балетмейстер з Ужгорода Іван Пастеляк. До речі, під його керівництвом вже кілька років успішно виступає “Веселка”, молодіжно-танцювальний ансамбль угорських українців.

Цього року в таборі відпочивали здібні до музики й танцю братик і сестричка Трофименки з Будапешта. Віталій наполегливо займається грою на сопілці. Багато-хто з гостей запам’ятав його яскравий виступ на Зелених святах українців ІХ району угорської столиці. Іринка ж непогано танцює і хоче проявити себе в цьому виді мистецтва. Ось що розповів про це сам Віталій Трофименко: У Будапешті мене покликали в Український Центр, де я мав зіграти на святі. На другий день я виступив. А потім мені запропонували поїхати в молодіжний табір. Я приїхав сюди, тут мені дуже подобається, є цікаві танцювальні й пісенні програми, а також можна поплавати, зіграти у футбол та волейбол.”

Львів’янка Оксана Рій, юна учасниця ансамблю бандуристок “Ягілка”, приїхала в табір на запрошення голови українського самоврядування міста Вац Христини Шикк. Приїхала не сама, а зі своїм улюбленим музичним інструментом. Її виступ перед учасниками табору навіть транслювали на Угорському громадському телебаченні в програмі “Рондо”. Про себе Оксана Рій говорить: Вже 10 років я граю на бандурі в ансамблі бандуристок “Ягілка”. Ми вже 2 роки концертуємо за кордоном. Нас запросили в Угорщину, де ми виступали в м. Варпалоті та Мішкольці. Я з задоволенням приїхала на Балатон, мені тут сподобалося. Тут дуже приємні люди, чудова атмосфера, цікаво спілкуватись з дітьми, одне слово, гарно ми проводимо час, - розповідає Оксана Рій зі Львова, яка не тільки майстерно грає на бандурі, а й не менш чудово співає українські народні пісні.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG