Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 14:11

Народні партії йдуть на вибори.


Віктор Міняйло

Київ, 30 серпня 2005 - Керівники Народної партії і Народно-демократичної парії підписали сьогодні угоду про співпрацю у Верховній раді України. Про це вони оголосили на перс-конференції. І хоча угода стосується лише парламентської співпраці журналістів насамперед цікавили наступні вибори.

Нагадаю, що лише у Верховній Раді України є три партійні фракції, які свою назву пов’язують з народом. Це Народна партія, яку очолює спікер Володимир Литвин, Українська народна партія під керівництвом Юрія Костенка і Народно-демократична партія на чолі з Валерієм Пустовойтенком. І представники цих партій не бажають залишати зручні парламентські крісла.

А щоб їм не міняти місце роботи, необхідно подолати так званий тривідсотковий бар’єр, який, на думку Президента України, варто ще дещо підвищити.

Ось що думає про це підвищення, а також про майбутніх союзників на виборах голова НДП Валерій Пустовойтенко: “До виборів залишається небагато часу маніпулювати законодавством. Я вважаю, що абсолютно це невірно. Так у нас в Україні ніколи ні один закон працювати не буде. Я засуджую ці дії, які призводять до того, що за 200-250 днів до виборів пропонують змінити бар’єр по голосуванню в парламент України.

Ми будемо проводити консультації щодо єднання і проводити консультації як на бути і працювати на майбутніх виборах. Ми заявляли, і сьогодні можу заявити, що НДП сьогодні спроможна самостійно приймати участь у виборчій кампанії”.

Подібної думки про ініціативу президента і керівник депутатської фракції Народної партії Ігор Єремєєв:

“Ми не маємо ніяких застережень проти пропозицій президента, але підтримую думку Валерія Павловича в тому, що за 200 днів до виборчої кампанії розпочинати такі дії не варто. Якщо була б така необхідність, то розмовляти необхідно про це було раніше.

Що стосується блокування. Ми сьогодні не розглядаємо питання блокування. Ми сьогодні говоримо про співпрацю у ВР. Ми вважаємо, що на цій сесії буде достатньо багато роботи і необхідно буде показати ВР, українському народу, що це є орган законодавчий, вищий орган у державі, який може сконсолідувати суспільство.

Ми не маємо права сьогодні, і ніколи НПУ не дозволить ділити Україну на своїх і чужих. Саме головне, ніхто не може собі дозволити стояти вище над законом, щоб не відбувалося те, що відбувалося попередні роки, коли чужим закон, своїм все”
,

Так вважає керівник депутатської фракції Народної партії Ігор Єремєєв.

Прокоментувати підписану угоду між народними партіями і майбутні вибори я поросив представника парламентської фракції Української народної партії Михайла Ратушного:

“Я особисто позитивно ставлюся до підписання угод між політичними партіями, тим більше, ідеологічно спорідненими. Це внутрішня справа цих партій.

Стосовно утворення більшості навколо питання підвищення бар’єру до 5%, то я вважаю, що більшість в парламенті повинна створюватися навколо програмових і ідеологічних засад, а не навколо питання, чи підтримує та фракція чи не підтримує 5%. Бо так можуть у більшості і комуністи опинитися, і соціал-демократи, і “НУ” – ідеологічно різні партії.

УНП, можу запевнити одне, буде на виборах разом з українським народом, бо сама назва нас зобов’язує”.


А джерела, наближені до керівництва УНП повідомляють, що партія не виключає варіанту іти на вибори окремо.

Відтак у виборчому бюлетені може опинитися щонайменшу три народні партії. Слово за народом!

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG