Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 20:38

США знімають санкції з України і переглядають її статус найбільшого порушника авторських прав.


Сергій Куделя

Вашингтон, 31 серпня 2005 - Адміністрація президента Буша знімає багатомільйонні санкції проти України, встановлені два роки тому через відсутність у ній належного захисту прав інтелектуальної власності. Про це Радіо Свобода повідомили у відділі Європи Офісу Торговельного Представника США. Таке рішення Вашингтона стало відповіддю на нещодавнє ухвалення Верховного Радою України змін до закону про лінцезування оптичних дисків, які набули чинності на початку серпня. Із подробицями наш кореспнондент у Вашингтоні Сергій Куделя.

Більше трьох років існував режим санкцій, який щорічно блокував ввезення до США українського експорту на суму 75 мільйонів доларів. Він був введений Вашингтоном у січні 2002 року після того, як американська сторона визнала неадекватними дії української влади у сфері боротьби із піратством. Офіс торговельного представника США оцінював щорічну суму збитків від експорту піратських дисків з України у 200 мільйонів доларів. В останньому звіті офісу у квітні цього року, Україна знову була визнана одним з найзухваліших порушників прав інтелектуальної власності, що не вживає необхідних зусиль для боротьби із інтелектуальним піратством. Головною вимогою до України американці висували встановлення парламентом більш жорстких законодавчих норм щодо покарання порушників авторських прав.

У сьогоднішній заяві, торговельний прелставник США Роб Портман називає нещодавнє ухвалення нещодавнє ухвалення Верховною Радою необхідних змін “кроком у вірному напрямку”. Він також висловлює сподівання, що Україна тепер отримала необхідне знаряддя для придушення індустрії піратського виробництва ліцензованих товарів. Водночас, Роб Портман схвально оцінив активну особисту участь президента Віктора Ющенка та прем’єр міністра Юлії Тимошенко у забезпеченні ухвалення парламентом необхідних законодавчих змін.

Окрім того, як повідомляється у прес-релізі Офісу Торговельного Представника США, зараз здійснюється позачерговий перегляд її статусу “пріоритетної зарубіжної держави”. Такий статус США надали Україні як найбільшому порушнику авторських прав у світі. На думку експертів, зняття з України такого статусу сприятиме її швидшому вступу до Світової організації торгівлі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG