Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 15:54

10-го вересня у Дніпропетровську перебував екс-президент України Леонід Кучма.


Геннадій Сахаров

Леонід Кучма
Дніпропетровськ, 10 вересня 2005 - Леонід Кучма приїхав до Дніпропетровська з нагоди традиційної зустрічі випускників Фізико-технічного факультету Дніпропетровського державного університету. 45-річчя випуску ракетників-фізтехівців співпало з Днем міста. Зранку пан Кучма відвідав відкриття реставрованої ділянки набережної Дніпра, де зустрівся з головою дніпропетровської обласної ради Миколою Швецем, міськими головами Дніпропетровська і Запоріжжя Куліченком і Карташовим, дружньо розцілувався з виконувачем обов’язків прем’єр-міністра Юрієм Єхануровим. На короткій пресконференції були зокрема заторкнуті наступні питання:

Про відставку уряду: Леонід Кучма сказав, що йому соромно чути про досягнення української економіки за останній час, що валовий продукт і рівень промислового виробництва зменшилися, що відсутні інвестиції в економіку.

“Іде ж стаґнація послідовна з першого січня. Все, що заробляє економіка, ми ж сьогодні проїдаємо. А що завтра? Я сьогодні так вважаю – це не президент України відправив уряд у відстаку. Це Тимошенко, прем’єр-міністр, створила такі політичні умови, які вимусили президента зробити такий крок. Бо вона добре розуміє що осінню буде і взимку що буде з урахуванням тієї ситуації відносин, які у нас є з Росією, що ситуація буде погіршуватись. То краще сьогоднв піти на хвилі політичній, а не економічній, звинуватити всіх і вся хто біля президента. Всі в гівні, вибачте, а Юлія Володимирівна разом зі своїми колегами вся в бєлом. Драматизувати цю ситуацію непотрібно. Навпаки радіти треба. І треба допомогти президенту і, головне, прем’єр-міністру сформувати дієздатний уряд, щоб до уряду прийшли такі люди, які не будуть займатися цими процесами, а будуть займатися економічними процесами.”

На запитання кореспондента “Радіо Свобода” як він оцінює діяльність Віктора Ющенка на посаді президента Леонід Кучма відповів – “На трійку за п’ятибальною системою” і додав, що не сприймає політичних репресій, прикладами яких вважає переслідування Євгена Кушнарьова, голови Луганської обласної ради Тихонова, арешт екс-голови Закарпатської обладміністрації Івана Різака, звинувачення проти колишніх міських голів Одеси і Запоріжжя Боделана і Карташова та колишнього голови голови Київської обласної держадміністрації Анатолія Засухи. До “відставки усіх” Леонід Кучма ставиться з розумінням:

“Після його рішучих дій по відставці усіх, і це абсолютно правильне рішення, всіх треба було, він і надалі повинен бути таким же послідовним і рішучим. Поки не пройде реформа, там відповідальність прзидента за економіку країни знімається. А сьогодні він повністю відповідає за все, що віідбувається в Україні. Хай навіть він не знає, що робить, але ж це його яничари, він же підписує про призначення. Я ж ніколи не відмовлявся, я правий чи не правий. Тому я хочу побажати йому ... І як я тут останнім часом чую – “Імпічмент, імпічмент”. Той, хто кричить, у того совісті також нема. Його обрав народ на п’ять років. А потім – не розхитуйте ситуацію. Вона і так уже розхитана так, що далі нікуди. А тим більше що я добре знаю у якому настрої працює президент коли йому кожен день у парламенті розглядають імпічмент весь час.”

Щодо приватизації Криворіжсталі Леонід Кучма зазначив, що президент не ухвалює рішення про приватизацію, це прерогатива Верховної Ради, Фонду Державного майна і Кабінету Міністрів. Що він свого часу фактично підписав указ про скасування приватизації Криворіжсталі. Але:

“Якщо Азаров, припустимо, моральна людина, а я переконаний, що він такий, то він до мене прийшов і сказав – “Леоніч, якщо ми терміново не зробимо цей крок по продажу Криворіжсталі, якщо ми зупинимо приватизаційний процес, то уряду платити пенсію нічим”. Так оце була причина. Загальну річ хочу сказати, не стосовно Криворіжсталі. Я сам категорично проти реприватизації. Ми цим погубили клімат інвестиційний на Україні... І знову кажу – вибірково. Бо Юлія Володимирівна воювала зі мною і ви розумієте з ким. Прийшли люди, для яких на першому місці була помста. Будь якою ціною”.

Наступні слова експрезидента опосередковано стосуються протистояння між структурами Віктора Пінчука і Ігора Коломойського:

“Там же поряд з ферросплавним заводом є гірничозбагачувальні комбінати, які належать іншій структурі. Вони всі збиткові, хоча вони не можуть по своїй суті бути збитковими. До бюджету нічого не дають. І цього не помічають. Треба ж дивитись в корінь, треба аналізувати кожне підприємство і робити висновки хто є хто і чому така ситуація сьогодні.”

На закінчення Леонід Кучма сказав, що не збирається брати участь у виборах:

“Для мене цих років було більш ніж достатньо. Я наївся, від мене також вже утома у багатьох є. Хай попрацюють інші. Я буду дивитись зі сторони.”
XS
SM
MD
LG