Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 21:01

Про вихід “Газети по-українськи”.


Тарас Марусик

Київ, 13 вересня 2005 року.

2 вересня вийшло перше число “Газети по-українськи”. Особливістю нового видання є те, що воно – повністю українськомовне. “Якби не було “помаранчевих” подій, - зазначив у розмові зі мною головний редактор Володимир Рубан, - важко сказати, чи був би цей проект”.

Відповідаючи на моє запитання, що спричинилося до виходу повністю українськомовної газети - вивчення ринку чи кон’юнктура моменту, Володимир Рубан сказав.

Володимир Рубан

Мені здається, що зірки так стали, коли можна зробити загальнонаціональну українськомовну щоденну газету. Тому що я насправді кілька разів пробував пробити цей проект, говорив з масою людей, починаючи з початку 90-х років, але весь час ця ідея не сприймалася.

Люди погоджувалися фінансувати коли? Коли це або російськомовний проект, або двомовний проект. Скажімо, “День” був двомовним проектом, а, наприклад, “ВВ” була російськомовним проектом.А от зараз знайшлася група людей, які готові профінансувати щоденну українськомовну загальнонаціональну газету. І мені здається, і їм здається, що зараз цей проект має шанс бути успішним комерційно, тому що є такий певний підйом духу національного. Відповідною, ми сподіваємося, що й мови.

Тарас Марусик

Чи означає видання “Газети по-українськи”, що український бізнес, на який багато і, можливо, часто справедливо нарікали, ніби він не зорієнтований на українське, починає переорієнтовуватися?

Володимир Рубан

Можна говорити тільки про кількох конкретних бізнесменів, які бачать перспективи в цьому проекті, при чому бачать і комерційну перспективу. Я таких великих узагальнень щодо бізнесу в цілому не робив. Думаю, що там поки що все залишається більше по-старому, ніж по-новому.

Але з’являються люди, які готові вкладати кошти в українськомовний продукт, вважаючи, що це з часом поверне їм гроші і дасть можливість заробити в тому числі.

Тарас Марусик

Керівник проекту і головний редактор “Газети по-українськи” Володимир Рубан розповів, що з другої половини жовтня видання стане щоденним. Поки що газета не самоокупна, але такою стане через два роки.

Нарешті я поцікавився у Володимира Рубана, чи поява українськомовної газети є наслідком Помаранчевої революції в Україні.

Володимир Рубан

З точки зору формальної логіки – так. Тому що були події листопада-грудня минулого року, от через півроку після того почалася робота над цим проектом.

Якби не було помаранчевих подій, чи був би цей проект, швидше за все, що цього року – ні. Мабуть що це було б віднесено в часі ще на якусь кількість років.
XS
SM
MD
LG