Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 23:18

Знову про можливу відставку глави кримського уряду Анатолія Матвієнка.


Володимир Притула

Анатолій Матвієнко
Симферополь, 15 вересня 2005 - В Криму триває епопея довкола можливої відставки глави кримського уряду Анатолія Матвієнка. Сьогодні на прес-конференції у Симферополі член президії кримського парламенту Володимир Кличніков заявив, що Верховна Рада Криму наступного тижня оголосить вотум недовіри уряду автономії і для цього уже зібрана достатня кількість голосів депутатів.

Голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування Верховної Ради Криму Володимир Кличніков скликав у четвер екстренну прес-конференцію, щоб повідомити, що нинішній кримський уряд “доживає” останній тиждень. Уже 21 вересня на вересневій сесії кримського парламенту уряд Матвієнка може отримати вотум недовіри, - переконаний Володимир Кличніков.

Володимир Кличніков (переклад з російської)

Відбулося засідання 6 постійних комісій Верховної Ради Криму, а згідно з регламентом необхідно 5, і вони ухвалили рішення про позачерговий звіт Ради міністрів АРК у вересні. Більшість депутатів схиляється, не приховуючи за результатами звіту, до відставки уряду автономної республіки Крим загалом.

Володимир Притула

За його словами, до роботи кримського уряду чимало претензій, попри те, що пропрацював він трохи більше 4-х місяців.

Володимир Клічніков

Дуже багато запитань щодо діяльності уряду. Але найрезонансніше питання – про головний ресурс Криму – це питання земельних відносин.

Володимир Притула

Так сказав Володимир Кличников, звинувативши Анатолія Матвієнка та інших урядовців у корупційних діях.

Учора прем’єр-міністр автономії Анатолій Матвієнко заявив, що у відставку без рішення Президента не піде, але з цього приводу сильно не хвилюється.

Анатолій Матвієнко

Я маю робити те, що я маю робити. А як складеться доля, то це вже від мене не залежить. Ми живемо в парламентській республіці, ми маємо парламент, який щось там готує. Що він думає і чим керується, це вже питання до них.

Володимир Притула

Тим часом екс-міністр фінансів Криму, лідер місцевої організації Республіканської партії України Олександр Гресс, заявив, що за всіма парламентськими процесами щодо можливої відставки Анатолія Матвієнка стоїть голова Верховної Ради Криму Борис Дейч, який, мовляв, руками депутатів хоче показати прем’єру, хто в автономії головніший.

Олександр Гресс (переклад з російської)

Борис Давидович очолює, наскільки я пам’ятаю, фракцію “Народний союз “Стабільність”. І коли члени цієї фракції ставлять свої підписи під вимогою про позачерговий звіт уряду, під чим мається на увазі його відставка, то я хочу зрозуміти, яку ж насправді займає позицію керівництво Верховної Ради Криму.

Володимир Притула

Водночас він висловив сумнів у тому, що відставка Анатолія Матвієнка таки відбудеться. Однак, в кулуарах місцевого парламенту уже обговорюється кандидатура нового претендента на крісло кримського прем’єра – депутата і лідера республіканської організації Партії промисловців і підприємців Олександра Баталіна.
XS
SM
MD
LG