Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 04:35

Європейський Союз і закордонні журналісти закликають Україну завершити розслідування справи Ґонґадзе.


Славко Волинський


Брюссель, 16 вересня 2005 року – У п''яту річницю зникнення й убивства журналіста Георгія Ґонґадзе Європейський Союз висловлює стурбованість тим, що розслідування обставин його смерті усе ще не завершене.

"Тому ЄС закликає українську владу продовжувати робити все можливе для завершення розслідування вбивства Георгія Ґонгадзе й віддати зловмисників у руки правосуддя", - сказано в нинішній заяві Ради Європейського Союзу.

А Міжнародна федерація журналістів розчарована діями нової влади України у розкритті цього резонансного злочину.

Представник Міжнародної федерації журналістів Олівер Мані Кірк заявив, що федерація покладала великі надії, що минулорічні вибори в Україні після Помаранчевої революції нададуть широкі можливості урядові Віктора Ющенка для справедливого розслідування зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе. Однак сьогодні ми та журналісти цілого світу, зауважив пан Кірк, дуже розчаровані тим, що нова влада в Україні не досягла серйозного прогресу в розслідуванні цієї важливої справи.

На запитання радіо "Свобода" , як Міжнародна федерація журналістів розцінює заяву президента Ющенка від 1-го березня, що справа Ґонґадзе розкрита, пан Кірк назвав її нерозумною.

“Це було з його боку легковажно, бо справа, як виявляється, не є розкритою. Було затримано лише кілька осіб у цій справі, а самому виконавцеві вбивства журналіста - генералові Пукачу вдалось утікти поза межі України, і нам відомо, що замовників вбивства не просто замовчують, а їм надали своєрідний захист, щоб уникнути відповідальності. Тому ще раз хочу наголосити, сказав Олівер Мані Кірк, заявам Ющенка про те, що вбивство розкрите, ми не віримо.

Міжнародна федерація журналістів знову звертатиметься до ООН, Ради Європи, Ради Міністрів Європейського Союзу та ОБСЄ з проханням нагадати панові Ющенку, щоб він не забував своїх зобов''язань про те, що доведе справу Ґонґадзе до логічного завершення. Європейський Союз сьогодні вже виступив із таким закликом до української влади”.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG