Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 14:40

Культурні зв’язки Одеси і Німеччини активізують.


Петро Каландирець

Одеса, 20 вересня 2005 - Заступник Одеського міського голови Володимир Курінний мав зустріч з представником Посольства Німеччини в Україні – радником з питань культури Жан-П’єром Фрьолі.

Володимир Курінний згадав про давні культурні зв’язки українського причорноморського міста з німецьким містом-побратимом Регензбургом. Він зазначив, що нинішня мерія має за завдання зробити Одесу рушійною силою, яка допоможе Україні увійти до Європейського Союзу. „Саме з цією метою ми нині реалізуємо різноманітні проекти у сфері адміністративно-територіальної реформи. Ми були б раді, щоб в Одесі був проведений експеримент „місто-регіон””. Заступник Одеського міського голови повідомив гостю з посольства Німеччини в Україні, що 19 вересня мав зустріч з виконувачем обов’язків віце - прем’єр-міністра України Романом Безсмертним, „на якій він підтримав згадані плани нинішньої міської влади” .

Володимир Курінний зазначив, що у ранзі пріоритетних в Одесі опинилися нині і проекти, пов’язані із гуманітарною сферою, розвитком культурних зв’язків. „Ми хочемо зробити Одесу однією із культурних столиць України, столицею фестивалів в Україні. Тут ми будемо вдячні, якщо долучаться знані європейські культурні-гуманітарні сили”.

Радник з питань культури Посольства Німеччини в Україні Жан-П’єр Фролі наголосив, що відтепер німецька сторона приділятиме значну увагу розвитку культурних стосунків не лише з партнерами в українській столиці, але й у регіонах. Серед найперспективніших друзів була названа саме Одеса.

„Одеса є дуже молодим містом у старому світі Європи. Ми раді, що саме в Одесі є розвинутими культурні зв’язки і діє Баварський дім – німецький культурний центр”, – сказав пан радник. На його думку, достатньо плідними можуть бути проведення двосторонніх фестивалів, виступів артистів опери. Саме тому Жан-П’єр Фролі провів 20 вересня і зустріч з директором Одеського театру опери і балету.

Під час візиту до Одеси радника з питань культури Посольства Німеччини в Україні супроводжує знаний німецький фотохудожник. Чимало його фоторобіт будуть присвячені архітектурним пам’яткам морської столиці України.
XS
SM
MD
LG