Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 03:32

“Звуки життя”: Демографічна криза – нас 47 мільйонів.Київ, 22 вересня 2005 року.

Тепер українців 47 мільйонів. Такі найсвіжіші дані державного комітету статистики. Цікаво, що за два з половиною місяці (від подання попередніх даних Держкомстату) громадян України поменшало аж на 100 тисяч... На жаль, зламати тенденцію демографічної кризи, про яку кажуть науковці, не можуть навіть титанічні зусилля уряду.

Про демографічну ситуацію в Україні – у спільному проекті Радіо Свобода і Нашого Радіо "Звуки Життя": “Демографічна криза – нас 47 мільйонів” з Микитою Моісеєвим.

Боротися за кожне немовля обіцяла нова влада. Виплати “серйозних” грошей породіллям сприяли покращенню ситуації з народжуваністю. Втім, все одно народжується українців вдвічі менше, ніж помирає... У молодого київського подружжя Олександра та Алли народилася донька.Законну фінансову допомогу, яку мати повинна отримати за місцем роботи, Алла не дочекалася, оскільки її, ще вагітну, позбавили роботи у магазині модного одягу, в центрі столиці.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

У Львівському пологовому будинку№3 у зараз щодня народжуються близько десяти-чотирнадцяти немовлят – це рекордна кількість за останні роки. Однак обласний комітет статистики й надалі твердить – смертність переважає над народжуваністю. Як пробудити в українців бажання народжувати дітей?

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Кожен десятий мешканець планети - віком більше шістдесяти років. У Франції свого часу держава всіляко заохочувала майбутніх батьків. Зараз Франція на 2 місці у світі по народжуваності. Яких стимулів від держави хочуть українці – в обмін на внесок у загальний фонд – в ньому зараз – 47 мільйонів?

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Найбільшим населення України було у 1993 році. Аж 52 мільйони 200 тисяч. І після економічної кризи цього ж періоду українців неухильно меншає. Страшні умови і ставлення до породіль у лікарнях - одна з причин чому українські жінки бояться народжувати. Зараз лікарі (не безкоштовно) намагаються створити комфортні умови для батьків та немовляти –впроваджують нову і незвичну для України практику - батькові дозволяють бачити народження дитини і допомагати у цьому...

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG