Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті обговорили шляхи боротьби з контрабандою.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 28 вересня 2005 - На Прикарпатті обговорили шляхи боротьби з контрабандою. Керівництво обласної держадміністрації заявило, що діяльність правоохоронних органів задля припинення надходження контрабандної продукції на місцевий ринок є вкрай неефективною. На Івано-Франківщині вирішили підвести перші підсумки реалізації державної програми "“Контрабанді – стоп”. Незважаючи на запевнення представників правоохоронних органів, митниці та податківців, які запевняли, що в цьому напрямку ведеться активна робота, керівництво обласної держадміністрації визнало всі заходи силових структур неефективними.

Перший заступник голови обласної держадміністрації Андрій Романчук зокрема наголосив: ”Ми можемо підтвердити, що програма не набула такого розмаху, немає позитивних результатів, яких від неї сподівалися”. У свою чергу виконувач обов”язків керівника Івано-Франківської обласної митниці Ярослав Зіняк заявив, що лише за цей рік були порушені 118 кримінальних справ за фактами виявлення контрабандної продукції, це в сім разів більше, аніж минулого року. Він також повідомив, що в основному на територію Прикарпаття намагаються нелегально провести продукти харчування, автомобілі, комп”ютерну техніку, вироби легкої промисловості.

Однак перший заступник голови обласної держадміністрації Андрій Романчук зауважив, що ця робота силових структур аж ніяк не зупинила основних котрабандних потоків на ринок області: ”Я думаю, що програма на сьогоднішній день повинна змінитися, вона повинна стати більш приземленою. Не варто себе обдурювати, допоки для бізнесу не буде створений відповідний інвестиційний клімат, бізнес шукатиме шляхів, щоб обійти законодавче поле держави”. Обласна держадміністрація домовилась з представниками силових структур про спільне удосконалення програми, вироблення нових, ефективніших шляхів для боротьби з контрабандою, від якої суттєво страждають місцеві підприємства.
XS
SM
MD
LG