Доступність посилання

ТОП новини

Як нам реформувати ДАІ?


Віктор Міняйло


Київ, 28 вересня 2005 - Співробітники реформованого ДАІ не братимуть штрафі на місці дорожньо-транспортної пригоди, а посвідчення водія вилучатимуть у виняткових випадках, - повідомив на засіданні Національного прес-клубу реформ у Києві начальник департаменту ДАІ МВС України Сергій Коломієць. Тема засідання: “В якому напрямку рухається реформоване ДАІ?”.Державна автоінспекція давно потрапила в популярні анекдоти.

Наприклад:

Запитання: Яка тварина пасеться на асфальті? Відповідь: Інспектор ДАІ.

Президент України Віктор Ющенко провів певну селекцію, і видав указ про ліквідацію ДАІ. Мета була благородна: захистити водіїв і позбавитись хабарників.

Але після безпределу на дорогах інспекторів, почався безпрєдєл самих водіїв, про що свідчить ріст ДТП.

Головний даішник України Сергій Коломієць вважає, що ситуація зміниться після ухвалення відповідних законів спрямованих на реформу його установи. На засіданні прес-клубу він спростував кілька міфів:

“Таку дурницю кажуть, що інспектор буде штраф на місці брати. На місці споєння ніхто ніякого штрафу не братиме. Пропонується надати можливість виносити рішення про штраф. Тобто він постанову видає і людина іде платити в касу. Якщо не згодна людина, вона може піти до суду. Але це стосуватиметься незначних порушень.

Друга нісенітниця, яку можна почути з екранів, що будуть затримувати тепер посвідчення водія. Дійсно, але лише у 4-х випадках: це керування у нетверезому стані, це дорожньо-транспортна пригода, це коли людина зникла з місця пригоди і коли людина не виконує вимоги регулювальника про зупинку. За усі інші ніякі посвідчення не будуть забиратися”.


Не вилучатимуть співробітники ДАІ і номерні знаки, бо приватна власність є священною і недоторканою. Замість них забиратимуть талон техогляду, але лише в трьох випадках:

Порушення вимог щодо переобладнання транспортного засобу, протиправне використання спеціальних звукових і світових сигналів і не проходження техогляду.

Відтепер співробітники ДАІ не повинні ховатися з радарами в кущах. Говорить начальник департаменту ДАІ МВС України Сергій Коломієць:

“На сьогоднішній день ми забороняємо, враховуючи вимоги керівництва держави, такі форми контролю. Хоча в усьому світі вони є. Тобто людина... У же позначаємо, вже видно його за кілометр. Ні, все одно несеться, все одно порушує і ще висловлює свою думку. Це морально важко, але не буде такої форми, як з кущів вискакувати. Якщо з кущів вискакує – це порушення. Ви можете сповістити нас, а нам дано право притягти його до відповідальності. Якщо просто проскакувати і посилати – це не зовсім буде вірно. Треба зупинитися, подивитися на номер його. Потім зателефонувати, і сказати, що такий номер порушує ваші вимоги і працює не так, як потрібно. Ми будемо розбиратися, і потім, якщо ви залишите координати, ще й повідомимо вас, що зроблено з цим інспектором”.

За словами Сергія Коломійця, ще однією новинкою реформованого ДАІ буде опитування громадської думки. Ми скористалися порадою і вийшли на вулиці Києва:

“Надо чтоб люди в первую очередь ездили акурано, а ГАИ сдесь ни при чем. Все должны выполять законы.

Да яка там реформа, хай собі працюють та й все.

Головне не порушувати.

Я не знаю, що з нею робити. Є Дорожньо-постова служба. Це міжнародний рівень. А ДАІ – це назва, яка залишилася від Радянської влади. Я думаю, що вона має бути реорганізована, і щоб вони допомагали в роботі, а не заважали.

Я думаю, що вони потрібні на вулицях, бо сьогодні безпрєдєл. Може й треба якось реформувати, ближче до Заходу, щоб їх не було так багато видно. Але повинні працювати”.


А ще співробітникам ДАІ заборонено зупиняти машини, які не порушують правила дорожнього руху. На моє зауваження, що зупиняють під приводом “подозрєніє на угон” Сергій Коломієць порадив дзвонити на гарячу лінію МВС 272-46-59.

Щоправда, як свідчать водії, цей телефон або постійно зайнятий, або не відповідає. Не відповідав він і цього разу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG