Доступність посилання

ТОП новини

Хасидів-паломників вперше прийняв Міжнародний аеропорт Одеса.


Петро Каландирець

Одеса, 29 вересня 2005 - Передбачається, що з Ізраїлю до Одеси протягом кількох днів прибудуть близько 10 тисяч хасидів. Перші групи паломників прийняли пізно ввечері 28 вересня і протягом ночі цього дня.

Адміністрація Міжнародного аеропорту Одеса належним чином підготувалася до прийому такої численної групи іноземних гостей. Програму перевезення хасидів-паломників вважають тут надзвичайно вигідною для розвитку підприємства і здатною принести до бюджету додаткові фінансові прибутки. Упродовж кількох днів аеропорт обслуговуватиме близько 50 авіарейсів.

Перший заступник генерального директора комунального підприємства Міжнародний аеропорт Одеса Віктор Коренюк наголосив, що реалізація згаданої програми не була б можливою без плідної роботи генерального директора Світлани Кобилянської.

„Саме Генеральний директор Міжнародного аеропорту доклала необхідні зусилля, організувавши успішні переговори з ізраїльською діаспорою. Таким чином найбільша частина хасидів паломників була спрямована саме через Одеських аеропорт. Раніше ці функції виконували „Бориспіль” і Вінниця”.

З ініціативи адміністрації біля приміщення аеровокзалу були розміщені намети, де кожен з гостей мав можливість у разі необхідності одержати медичну допомогу (чимало паломників є інвалідами). Тут встановлені біотуалети. Працівникам аеропорту допомагали представники служби безпеки однієї з ізраїльських авіакомпаній та одеського лінійного відділу міліції на транспорті.

Без жодних проблем швидко пройшовши митний контроль паломники сідали у заздалегідь підготовлені сучасні комфортабельні автобуси і у супроводі працівників державної автоінспекції вирушали у напрямку Умані Черкаської області.

Вони щороку прибувають туди на святкування єврейського Нового року. Кількість паломників постійно зростає. Організатори поїздки повідомили, що нині очікують в Умані близько 15 тисяч хасидів.

Саме в Умані є могила єврейського праведника Рабі Нахмана, який при житті обіцяв допомагати своїм послідовникам.

„Той, хто прийде до моєї могили, прочитає Тікун Гакларі і дасть цдоку (грошову пожертву, яку прийнято давати біля могили), навіть якщо гріхи його є дуже великими, я зроблю спробу виправити його життя, вирятувати з пекла”.

З тих часів упродовж двох століть на його могилу приходять хасиди з цілого світу (їх у світі нараховується кілька десятків тисяч), щоб помолитися своєму пророкові.

Упродовж минулої ночі контролювала виконання програми прийому хасидів-паломників генеральний директор Міжнародного аеропорту Одеса Світлана Кобилянська. Вона особисто зустрічала кожен літак, який прибував з Ізраїлю і вітала гостей на одеській землі.
XS
SM
MD
LG