Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 11:19

Про склад нового уряду Криму.


Володимир Притула

Симферополь, , 29 вересня 2005 - У середу ввечері новозатведжений уряд Криму провів своє перше засідання. Як повідомила урядова прес-служба, воно було організаційним та ознайомчим. На засіданні були присутні голова Верховної Ради Криму Борис Дейч і представник Президента України в автономії Володимир Куліш, які за кілька годин до цього разом з лідерами фракцій і депутатських груп кримського парламенту підписали спільну заяву про консолідовану підтримку нової Ради міністрів АРК. Детальніше про це, а також про склад нового кримського уряду.

Усі фракції і депутатські групи кримського парламенту взяли на себе політичну відповідальність за призначений учора новий уряд автономії. Про це мовиться у заяві, підписаній головами Верховної Ради і Ради міністрів АРК, постійним представником Президента України в Криму і керівниками фракцій та депутатських груп. Як повідомила прес-служба кримського парламенту, автори документу заявили про свою готовність взяти на себе всю повноту відповідальності за встановлення на півострові міцного і стабільного ладу, відновлення законності, досягнення громадської злагоди і взаємодії всіх політичних сил на благо Криму. Цитую: У зв”язку з цим, ми спільно формуємо кримський коаліційний уряд, за роботу якого готові нести як консолідовану, так і персональну відповідальність перед населенням Республіки і державою Україна”, - мовиться у спільній заяві.

Новий кримський прем’єр привітав підписання цього документу і пояснив, чому: “Я особисто на себе не беру всю повноту відповідальності за роботу уряду Криму. Оскільки він коаліційний, то за нього мають нести відповідальність всі політичні партії і всі політичні вектори”, вважає Анатолій Бурдюгов. Втім, хоча підпис керівника депутатської групи “Союз” Володимира Кличнікова стоїть під заявою, голова кримської організації партії “Союз” Лев Міримський заявив, що його партія нестиме відповідальність не за весь уряд, а лише за своїх однопартійців.

Таких в уряді Бурдюгова формально лише два – міністри освіти і науки Юрій Ільїн та агропромислового комплексу Олег Русецький. Однак вплив “союзівці” та їхній авторитетний лідер Лев Міримський матимуть ще на віце-прем’єра Олену Асмолову, міністра культури Тамару Аронову, міністра праці і соціальної політики Віктора Чурикова і вменшій мірі – ще на кількох урядовців.

Безпосередньо з Анатолієм Бурдюговим пов’язують імена наступних членів уряду автономії: 1-го віце-прем’єра Станіслава Хіля, міністра економіки Ігора Огородника, міністра Ради міністрів Василя Ганиша і голови Республіканського комітета АРК з охорони природного довкілля Романа Нефеда – усі вони, як і прем’єр, банкіри. За неофіційними даними, спікер кримського парламенту Борис Дейч, який очолює найбільшу депутатську групу “Народний Союз “Стабільність”, лобіював призначення своїх колег по цій групі Анатолія Гриценка (він став ще одним 1-м віце-прем’єром), Миколу Колісниченка (простим віце-прем’єром), Сергія Ляшенка (міністро фінансів) і Геннадія Бабенка (міністром будівельної політики та архітектури).

Заступників голови Ради міністрів автономії Азіза Абдуллаєва і Шевкета Асанова на ці посади висунув Меджліс, як і Зарему Рамазанову – на посаду міністра у справах сім’ї, молоді та гендерної політики, а Альберта Кангієва – міністра промислової політики і паливно-енергетичного комплексу Криму. Втім, останні – близькі і до екс-прем’єра Сергіє Куницина. З ним також пов’язують міністра охорони здоров’я Сергія Донича.

Про якісний склад уряду Криму каже його голова Анатолій Бурдюгов: “Були залучені найбільш серйозні професіонали до складу уряду від різних політичних векторів. Водночас, поставлена одна жорстка умова – на кожному пленарному засіданні парламенту звітуватимуть мінімум два міністра і там ухвалюватимуться рішення – чи залишаються вони в цій команді, чи їх змінюють на інших”, - заявив Анатолій Бурдюгов.

Тим часом лідер кримських комуністів, народний депутат України Леонід Грач заявив журналістам, що з призначенням нового уряду автономії в Криму відбулася кримінальна революція: “Кримська братва, використовуючи змову і капітал, переделіла між собою владу в Криму”. На думку Леоніда Грача, відповідальність за те, що станеться далі на півострові, має лягти на президента Ющенка, “кумом якого є новий прем’єр автономії Анатолій Бурдюгов”, - заявив лідер кримських комуністів.
XS
SM
MD
LG