Доступність посилання

ТОП новини

Українські перевізники – заручники митної служби.


Галина Терещук


Львів, 4 жовтня 2005 - Ситуація на українсько-польському кордоні стабілізується, черги вантажних автомобілів поволі зникають. Втім, українські перевізники рахують збитки, яких зазнали їхні фірми через те, що упродовж тижня не працювала центральна система бази даних митної служби України. Вантажні автомобілі з товаром на польському, угорському, словацькому, молдавському боці простоювали по 3-4 доби.

Втретє за цей рік вийшла з ладу система бази даних і втретє саме у той час, коли змінювалось керівництво митної служби України. Львівські перевізники такий збіг пояснюють саботажем з боку старої команди і тим, що збій у системі робиться навмисно, аби знищити назви певних фірм, документи і схеми.

Українські митники тиждень працювали у так званому ручному режимі, не послуговуючись комп’ютерною мережею, а факсами, які часто були нечіткими. Відтак будь-яку помилку чи неточність у документах можна буде списати на технічні проблеми, зауважив директор транспортної фірми “Сармат” Роман Мних.

За його словами, у цій ситуації, яка склалась на кордоні останній тиждень, навіть немає на кого скаржитись. Через те, що автомобілі по 3 – 4 дні простояли на кордоні, фірма понесла збитки.

Роман Мних: “У зв’язку з непорозуміннями, мої машини стояли по 3-4дні. Це значить, що ми не доставили вантаж клієнтам, ті зі своєю роботою теж затягнули усі терміни, нам можуть пред явити штрафні санкції”.

За словами підприємця, одна людина, яка йшла з посади, однією кнопкою знищила усю митну систему України. Така ситуація неможлива у цивілізованій державі. Для порівняння, за словами польських митників, вони не пригадують, аби за останні роки у них трапилась подібна проблема, несправність ліквідовують за кілька годин. Звернутись з позовом у суд на митну службу українські перевізники не наважуються, оскільки знають, що це обернеться проти них.

Натомість представники Західної регіональної митниці і прикордонної служби офіційно заявляли, що ситуація на кордоні, а точніше черги утворились через польську сторону, адже у сусідній державі у вихідні обмежений рух вантажних автомобілів.

До слова, підприємці, які публічно коментували реальну ситуацію на кордоні, уже мали телефонні дзвінки з попередженням. Адже зрозуміло, що величезні черги, хаос, так званий ручний режим роботи - сприятлива основа для корупції та хабарництва.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG