Доступність посилання

ТОП новини

Депутати вивчатимуть касетний скандал.


Віктор Міняйло


Київ, 6 жовтня 2005 - Сьогодні Верховна Рада України створила тимчасову слiдчу комiсiю з розслiдування обставин органiзацiї "касетного скандалу" та його впливу на нацiональну безпеку України. Про прослуховуваня кабінету колишнього президента України говорив і фігурант плівок Мельниченка, голова Верховної ради Володимир Литвин, який нині перебуває у Страсбурзі на засіданні Парламентської асамблеї ради Європи.

Створення комісії з розслідування касетного скандалу ініціювали депутатська група “Веред Україну”, членом якої є зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук та фракція Народної партії, яку очолює спікер парламенту Володимир Литвин. Очолив комісію депутат з “Вперед Україно” Віктор Драчевський:

“Ми повинні сьогодні з‘ясувати: коли, хто, яким чином, під чиєю підтримкою ці питання були поставлені майору Мельниченку для того, щоб він робив записи в кабінеті екс-президента України Кучми. Я не впевнений. Що і до сьогоднішнього дня, можливо, ці записи знову ведуться. Тому комісія повинна в цьому питанні розібратися і поставити крапку”.

Випадково, чи ні, але один з фігурантів плівок Мельниченка, тоді глава Адміністрації президента, а нині спікер українського парламенту Володимир Литвин, перебуваючи в Страсбурзі на сесії ПАРЕ, також висловив свою думку про касетний скандал. Він переконаний, що головне питання у справі Гонгадзе – це назвати того, хто організував прослуховування президента. Володимир Литвин назвав достеменно відомим фактом, що кілька файлів із записів Мельниченка монтувалися на квартирі одного з народних депутатів у вересні жовтні 2000 року. Спікер не пояснив, кого він мав на увазі, але тоді правоохоронні органи вилучили диски з комп‘ютера Миколи Рудьковського. Він тоді був помічником депутата-соціаліста Валентини Семенюк, а в 2002 році потрапив до парламенту за списком СПУ. Микола Рудьковський:

“Набратися нахабства зараз замовникам звинувачувати тих людей, які фактично сказали про це правду у вині в загибелі журналіста Гонгадзе, ну це вже верх цинізму. Колишня влада повинна буде пояснити всі ці моменти в суді. Я звернувся до суду, щоб Володимир Литвин міг обгрунтувати звинувачення, які він висунув на мій бік”.

А поки політики звинувачують один одного, за коментарем ми звернулися до шеф-редактора Інтернет-видання “Трибуна” Євгена Лауера. Він тривалий час займався касетним скандалом і зустрічався з Миколою Мельниченком:

“Мені здається цей скандал буде ще 5 років, якщо його будуть розмішувати та тонким слоєм намазувати на політичне життя України. Цю комісію потрібно було б створити ще 5 років тому, якщо була б політична воля. Я вітаю створення комісії, бо можна сподіватися, що рано чи пізно буде поставлена крапка. Плівки Мельниченко розхитують і без того нестабільне політичне життя України. Ті кому вигідно долучати Мельниченко до політичного життя, включати його у виборчі списки, анонсувати його ідіотичні заяви. Він хвора людина! Там сотні годин записів, сотні людей були у кабінеті Кучми. Питання. Які там обговорювалися... Мабуть там є кримінал, мабуть там є державне життя. Комісія ця повинна раз і назавжди поставити крапку, і виключити плівки Мельниченко, прізвище Мельниченко з політичного життя України”.

А сам Микола Мельниченко інтерв’ю давати відмовляється.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG