Преконференція у лісі
На останній сесії Дніпропетровської обласної ради було ухвалене рішення про надання дозволу місцевій владі селища Кіровського на відведення земельних ділянок для котеджної забудови трьом приватним компаніям – товариствам з обмеженою відповідальністю “Міжгалузева промислова компанія”, “Гільдія лімітед” і “Стройград”. Селище Кіровське безпосередньо межує з Дніпропетровськом, а з 4000 гектарів земель Кіровського лісництва понад три тисячі гектарів належать до охоронної зони Дніпровсько-Орільського заповідника. І саме у Орільському лісі, який належить до лісів першої категорії, де за законом не можна нічого будувати, трьом компаніям – забудовникам відводяться ділянки по 9,7 – 9,9 гектара.
Володимир Залунін
30 вересня голова обласної ради Микола Швець на пресконференції дозволив собі досить брутально висварити кореспондента агенції Інтерфакс за на його погляд гіпертрофовану активність журналіста з приводу згаданого рішення обласної ради. Його заступник Володимир Залунін сказав що будь яка юридична особа має право звернутися до обласної ради з приводу дозволу на наданння землі та що:
Микола Швець
Виявилося, що компаннії-забудовники представили навіть висновок державної землевпорядної експертизи Держкомітету України з земельних ресурсів про можливість надання під забудову 30 гектарів лісу першої категорії у охоронній зоні заповідника. У хвойному лісі з сорокарічних сосен, з яких половина мають бути вирубані. І це при тому що потипожежними правилами не дозволяється будувати житло не тільки у хвойному лісі а навіть на відстані менше ста метрів від лісу. Згідно з логікою чиновників і депутатів обласної ради для надання дозволу на забудову досить щоб був повний комплект документів, виданих нехай і з порушенням законів і правил. За документами чиновництво не бачить лісу як державної власності і об’єкту відпочинку громадян.
5 жовтня група журналістів виїхала до Кіровського лісництва щоб на місці побачити що відбувається і заслухати пояснення забудовників і чиновництва. Просто неба відбулася коротка але бурхлива пресконференція. Говорить голова постійної комісії обласної ради з питань екології і використання природних ресурсів Сергій Юхименко:
Сергій Юхименко
З’ясувалося що попри виділення землі за запитами трьох різних фірм земля виділена не кожній фірмі окремо а під єдиний спільний проект забудови лісової території.
Геннадій Сахаров - “Я перепрошую. Скажіть, будь ласка, там, в отих паперах, що нам видали, там є проект забудови”.
Сергій Юхименко – “Так, є”.
Геннадій Сахаров – “Це спільний проект забудови для усіхї трьох фірм чи кожна фірма будуватиме окремо?”
Сергій Юхименко - “Це спільний проект.”
Відтак фактично виділені не три окремі ділянки менше 10 гектарів кожна а майже тридцять гектарів, які забудовуватимуться фірмами спільно. Згідно з законом лісова ділянка площею до 10 гектарів виділяється місцевою владою, а якщо площа більша, дозвіл можна отримати тільки від Кабінету міністрів. На зауваження що це хитрощі для того щоб обійти закон панове достойники і представник одної з фірм-забудовників відповідали ухильно.
Григорій Думінський
“Я вам пояснюю на ваші запитання що ми не маємо права утримувати у державному лісовому фонді ці землі, які держава… ну… забирає для призначення у цьому напрямку. Для… ну… створеняя… ну…забезпечення… еее…людям цих, може, благ, яких вони вже сьогодні достойні.”
Відтак окремі люди, котрі достойні благ згідно з думкою пана Думінського, житимуть у котеджах серед лісу. А решта, котрі недостойні, втратять можливість приїхати до того лісу на відпочинок.
Журналісти там же на пресконференції висловили надію що прокуратура області цю оборудку, з якої стирчать вуха корупції, зупинить та що жителі міста не менше тих достойників, для яких задумано збудувати котеджне містечко, також достойні відпочивати у лісі біля чистої Орілі бо мають на те право.